Jenkei Péter és Gyurkó Fanni a maratoni bajnokok

Maraton Bajnokság Budapesten / Kettős Vasas-siker

Magyarország Maraton Bajnoksága vasárnap Budapesten szólította rajthoz a szakág képviselőit a 34. SPAR Budapest Nemzetközi Maraton keretein belül. A főváros legszebb pontjait érintő hagyományos eseményen kettős Vasas-siker született, a magyar bajnoki címet a férfiaknál 2:23:22-es idővel az idei félmaratoni ob ezüstérmese, Jenkei Péter nyerte. Az ezüstérmes 2:26:21-gyel a 2019. év félmaratoni bajnoka, a BEAC színeit képviselő Csere Gáspár lett, míg a dobogó alsó fokára a Jogging Plus futója, Fehér Márk állhatott fel, aki 2:38:47-tel ért célba.

A hölgyeknél Gyurkó Fanni 2:42:54-gyel győzött, mögötte a PVSK atlétája, Szabó Tünde 2:47:32-tel lett második, míg a harmadik helyen a Vasas-os Ferenc Katalin zárt 3:00:47-tel.

Eközben Németországban: a BMW Berin Marathonon állt rajthoz két BHSE-s futó, Szabó Nóra és Garami Katalin is, előbbi 2:39:21-gyel, utóbbi 2:40:01-gyel ért célba.