Emlékversenyek és EB szintes eredmény a Honvéd Kupán

Kovács Benjamin nyerte idén is az Iharos emlékversenyt

A 34. alkalommal megrendezett Honvéd Kupa  nemzetközi atlétikai versenyen rajthoz állt a hazai élvonal több jeles képviselője, idén is biztosítva a nagy hagyományú rendezvény minőségi színvonalát. A klub ebben az évben is e jeles verseny alkalmából emlékezett meg több kiemelkedő eredményt elért, már eltávozott versenyzőjéről, edzőjéről és a 2018-ban kétnapossá bővült eseménny egyúttal része volt a hazai liga-sorozatnak is.

A versenyek csúcspontjaként mindig a férfi 1500 métert várják az érdeklődők, amellyel az ötvenes évek nagyhatású távfutójára, Iharos Sándorra emlékezik a klub és az atléta család. Az egyedi pénzdíjakért is harcba szálló atléták élén a szakosztály versenyzője, Kovács Benjámin  ért célba idén is elsőként/3:42,30 p – aki, szintén a hagyományokat követve – a befutó után megkoszorúzta a világcsúcstartó futóról elnevezett pálya mellett található emlékhelyet.

Az emlékversenyek sorában a férfi magasugrással Major István  pályafutása előtt tisztelgett a sportág/ győzött Bakosi Péter 207 cm – a női súlylökéssel Irányi Margitra/ első Veiland Violetta 15,42 m – a 110 méteres gátfutással Cziráky Józsefre/ győzött Szeles Bálint 14,25  mp, a díjakat többek között a már az EB-re készülő dr.Baji Balázs  adta át – a női 100 méterrel Hidvéginé Lukics Ildikóra/ a leggyorsabb a gátfutásban jeleskedő Kozák Luca  volt: 11,60 mp – a férfiak 100 méterével a nemrégen még a szakosztály vezetőjeként köztünk levő volt kiváló sprinterre, Tatár Istvánra  emlékezett a sportág/ győzött Kádasi Zalán 10,58 mp.

Az estébe nyúlt program 400 méteres számaiban a férfiaknál az Adamik Zoltán  emlékversenyt Tasi Tibor Dávid nyerte/48,13 mp – a nők Szigetiné Tóth Éva  emlékversenyén az EB szintet futó Nádházy Evelin volt a leggyorsabb/53,09 mp

Egyéni csúccsal nyerte az 1500 méter Ohn Kinga/4:34,84 p – szoros versenyt vívtak a női távolugrók: Nguyen Anasztázi 640 cm – Lesti Diána 638 cm =pb. A férfiaknál a 100 méteren is dobogós Szabó László  győzött/746 cm. Répási Petra 13,67-el n yerte a 100 gátat, Simonváros Csanád  idei legjobbal a rúdugrást/500 cm.

Hárompróbáztak/100g – távol - súly  az EB-re készülő összetett versenyzőink: Krizsán Xénia 2646 p (13,78-600-13,88) – Zsivoczky-Farkas Györgyi 2590 p. (13,82-594-13,42). A teljes eredménylista a mellékletben megtekinthető. A második nap szombaton 16,45 órakor kezdődik. (ml)

Nguyen Anasztázia 6.ugrás: 636 cm, Honvéd Kupa 2018