Gyászhír

Életének 56. évében elhunyt a nyolcvanas évek élvonalbeli maratonfutója, Kőszegi Zoltán. Az Újpesti Torna Egylet színeiben versenyző válogatott, csapatban országos bajnok atléta pályafutása során több jelentős nemzetközi távfutó verseny győztese volt, maratonfutásban 11 alkalommal állhatott fel a versenyszám eredményhirdetésekor a dobogóra. A klasszikus távon 2;13:52 órás  egyéni csúccsal található a hazai örökranglista élcsoportjában/1987. Szeged. 5000 méteren 14:09,72  – 10 000 m 29:10,80  – félmaratonon 1;03:56  – 20 km 1;02:11  legjobb eredményt ért el. Kőszegi Zoltán korának kiemelkedő képességű távfutója volt, emlékét a sportág tisztelettel megőrzi. Temetésére január 25-én, pénteken 10,30 órakor kerül sor Budapesten, a Rákospalotai temetőben