Jó gátfutások és új EB szintek vasárnap

Pozsony, Párizs, Dortmund, Budapest

A vasárnapi jó eredmények, új EB szintek sorát a 60 méteres gátfutók vezetik. Legjobbjaink Pozsonyban és Párizsban léptek pályára. A szlovák fővárosban rendezett Elán Mitingen Szűcs Valdó  egyéni csúccsal, 7,72 mp  idővel nyerte a versenyszámot. Második futásra is a régi legjobbján belül ért célba/7,76 mp. Párizsban, az idén először rajthoz álló dr.Baji Balázs  EB szinten belüli idővel 7,73 mp-el a szoros döntőben a hatodik helyen végzett. Hasonlóan kiélezett versenyt vívtak a nők is: az ebben az évben szintén előszőr induló és EB szinten belül futó Kozák Luca – a győztessel azonos idővel: 8,07 mp-es egyéni csúccsal, a második legjobb volt. Az ugyancsak döntős Kerekes Gréta 8,11 mp-el az ötödik helyen ért célba.

Dortmundban Wagner-Gyürkés Viktória  is megjavította fedettpályás legjobbját, 1500 méteren ötödikként - EB szintnél jobb idővel – teljesítette a távot/4:14,93 p. Pozsonyban Pap Kristóf  nyerte a távolugrást/723 cm. Budapesten a MASZ nyílt versenyén Nguyen Anasztázia 7,35 mp-re javította idei legjobbját/1.

A versenyek jegyzőkönyvei – további figyelemre méltó eredményekkel - a mellékletben megtalálhatók.