Fedett EB szint, dobogós helyezések, egyéni legjobbak szombaton

Kovács Benjamin: Glasgow-i limit/ Márton Anita: idei legjobb/ Kozák Luca döntős Karlsruhéban

A február mozgalmas versenyhétvégével indult a sportágban. Karlsruhe, Mondeville, Budapest ,Bécs volt szombaton a fő helyszín számunkra, magyar atléták pályára lépésével - akik közül többen megerősítették idén már elért EB szintjüket és új szintes eredménnyel is bővült a lista.

Az IAAF World Indoor Tour  sorozat állomása volt Karlsruhe, ahol Kozák Luca képviselte színeinket. A stabil formában versenyző debreceni gátfutóhölgy ezen a versenyen is biztosan került döntőbe/8,15 ef. – ahol a szoros versenyben az ötödik helyet szerezte meg, egy századra a legjobbjától/8,08 mp. A finálét a holland fedett VB bronzérmes Nadine Visser nyerte/7,97 sb.

A franciaországi Mondeville-ben 3000 méteren Kovács Benjamin 8:02,51 perces - fedett EB szintnél jobb eredménnyel ért célba hatodikként! Kerekes Gréta a 60 gát döntőjében a második helyen végzett/8,17 mp. (B döntő: 2. Sorok Klaudia 8,39 mp.). A két számban indult Nguyen Anasztázia fedett egyéni csúccsal a második legjobb volt távolugrásban/637 cm és ötödikként zárt a 60 méteres síkfutás döntőjében/7,42 mp.

A serdülő fedett OB keretében zajló MASZ nyílt  versenyen állt rajthoz Márton Anita. A szám világbajnoka ez évi harmadik súlylökő versenyén 17,72 méteres  idei legjobbal végzett az élen. A második, még up.korú Veiland Violetta 15,82 -es egyéni csúcsot ért el. A felnőtt győztesek között többen fedett egyéni legjobbnak is örülhettek a BOK csarnokban: Agárdi Péter magasban/215 cm; Kovács Marcell 1500 méteren/3:47,95 p; Eszes Dániel 60 gáton/8,11 mp; Boda Boldizsár 400-on/48,44 mp - Szabó Diána pedig beállította azt rúdban/400 cm. A vasárnap folytatódó verseny első napja több szoros versenyt hozott, a bíztató eredményeket elértek között sok utánpótlás korú atléta volt.

Bécsben, az ASVÖ Vienna Indoor Gálán három első helyet szereztek a felnőtt számokban indult magyar atléták. Szabó László 750 cm-es ugrással nyerte a távolt, Takács Boglárka 24,55-el a 200 métert (60 m 7,58 mp/ második hely), Nádházy Evelin 54,18-al volt a leggyorsabb 400 méteren. A további dobogós eredmény közül egyéni csúccsal lett második 60 méteren Szabó Dániel/6,82 mp és 200-on Bézsenyi Gergely/21,64 mp. 400 méteren Deák Nagy Marcell 48,26 mp idővel végzett ugyanezen a helyen. A bécsi versenyen, a fiatalok számaiban is több szép magyar siker született. (ml)