Félmaraton, Szupermaraton

Kovács Tamás győzött  -  Békéscsaba készül /  Mellékletek

A Spanyolországban edzőtáborozó Kovács Tamás, a Torreviejában rendezett nemzetközi félmaratoni futóversenyen 1:05:56 perces eredménnyel első helyen ért célba. A tavaly már olimpiai „B” szintet elért veszprémi atléta mondta a szép siker után: "- A verseny két körös volt. Az első körben elég nagy élboly volt az elején. Ez 3 km körül 6-7 fősre olvadt.

Itt volt egy robbantás, amit én túl erősnek éreztem, ezért nem mentem bele, inkább futottam a saját iramomat tovább. Hat km után elég hamar szétesett ez az élboly, az utolsó előttem levőt 9 km után értem utol és onnan egyedül futottam végig. Gond és holtpont nélkül teljesítettem a távot.

A dobogón/locA verseny plakátja

Örülök, hogy a 190 km-es heti terhelés ellenére is (vagy épp ezért?)  jól ment a futás. Most versenyeztem először pulzusmérő órával, kíváncsiságból. 180-as volt szinte végig a pulzusom. "

"- Tamás egyre jobb erőben van, nagyon bízok benne, hogy tavasszal mind a maratoni mind pedig a félmaratoni távon jó eredményt fog elérni. Március 17-én utazik haza, utána majd itthon készül egy ideig"– fűzte hozzá edzője, Szemán János. (KHL info)     Részletek

Célban/loc

Békéscsaba-Arad-Békéscsaba szupermaraton/ pénzdíjas félmaraton a végén! Idén 15. alkalommal kerül lebonyolításra május 19-20-án a Békéscsaba – Arad – Békéscsaba Szupermaraton, Kerékpártúra és Görkori verseny.  „- Hagyományos formában, de kisebb változtatásokkal rendezzük meg újra ezt az emberpróbáló, nagy kihívást – tájékoztatta a masz.hu-t Tóth Sándor versenyigazgató. -

Hagyományosan egyéni és öt fős váltó versenyt teljesítenek a futásban résztvevők, míg az egyre népszerűbb kerékpártúrázók – mindkét nap egy-egy pihenővel – kétszer rajtolnak, ami a görkorisokra is vonatkozik. Ami az egyik újdonság, hogy a második napon pénzdíjas félmaraton verseny is színesíti a programot.”  (infó: szervezők)     Részletek