100 km-es VB Dohában

100km VB csapat

Zabari János ezüstérmes a Masters 45-49 kategóriában  /  Eredmények

November 21-én Qatar fővárosa, Doha volt a helyszíne 27. IAU 100 km-es Világbajnokságnak. Az első alkalommal Közel-Keleten megrendezett verseny központjában, az Aspire zónában 38 ország, 200 futója mérette meg magát, és a verseny keretében Masters kategóriában is hirdettek eredményt. A top öt férfi és női befutó között 10,000 USD került kiosztásra.

„- A magyar indulók részéről dobogós helyezés a 45-49-es kategóriában született, Zabari János a második. helyet szerezte meg/ 8;11:33 h a francia Bordet mögött – tájékoztatta a honlapot Molnár Tamás  csapatvezető. -  Az indulóink közül a legjobb idővel beérkező atléta gyomor problémák miatt már a verseny közepétől  visszafogottabban versenyzett, de túljutva a krízisen, be tudta fejezni a versenyt, ám sajnálatára a Masters kategóriában „csak” az ezüstérmet szerezte meg.

Polyák Csaba/8;49:05 h a szokatlan klíma mellett saját cipő okozta kellemetlen vízhólyagos, sebes problémákkal is küzdött, így jóval az egyéni csúcsa alatt ért célba. Csapatversenyben nem kerültünk értékelésre, Steib Péter 64 km körül kiállásra kényszerült. Erős rosszullét miatt oxigénmaszkos ellátást kapott, miután nem folytatta a versenyt.”

A férfi versenyben, Max King (USA) nyerte meg a világbajnokságot/ 06:27:43 h. A második helyen Jonas Buud (SWE)/ 06:32:04-el; a harmadikon Jose Antonio Requejo (ESP)/06:37:01 órás idővel ért célba.

Ellie Greenwood (GBR) nyerte a női versenyt/ 07:30:48 h. Chiyuki Mochizuki (JPN) lett a második/7:38:23 h és harmadik helyen Joasia Zakrzewski (GBR) fejezte be  a versenyt/7:42:02 h
A 100 km-es VB-n 13 férfi futott 7 óra alatt, és 10 nő teljesítette a távot 8 óra alatt!

A 2015-2017-es években Doha az 50km-es VB-k megrendezésével továbbra is segíti az IAU tevékenységét. 2015-ben Hollandia/ Winschoten ad otthont a 100km-es Világbajnokságnak. (infó, fotó: MT)