Lubics Szilvia idén is dobogón a Spartathlonon

Az amerikai színekben versenyző Nagy Katalin legjobb női eredménnyel győzött

Az idei Athén és Spárta közötti versenyen a tavaly első Lubics Szilva 2015-ben is elismerésre méltó teljesítményt nyújtott és a harmadik helyen célba érve teljesítette a távot. A női győztest, az amerikai színekben versenyző Nagy Katalint csak három férfi tudta megelőzni a 246 kilométeres versenyben.

Ideje a jegyzőkönyv tanúsága szerint 25 óra 07 perc 12 másodperc  volt, amely abszolút rekord a női mezőnyben. A két magyar között az amerikai Alyson Venti/26 óra 50 perc 51 mp vehette át a második legjobbnak járó elismerést. Lubics Szilvia 29 óra 18 perc 44 mp alatt teljesítette az embert próbáló távolságot.

A kiváló nagykanizsai ultrafutóhölgy mellett a versenyt több magyar futó is teljesítette. Legjobb helyen az abszolut kategória 21. befutójaként Vajda Zoltán végzett/29;08:39 h. Az abszolut győztes a német Florian Reus volt/23;17:20 h.

A Spartathlon a lehető legnagyobb erőpróba a futók számára. A 246 kilométeres táv alatt az indulóknak 75 ellenőrző ponton kell áthaladniuk, és minden pontot / főleg az esti napszakban, egy előre meghatározott szintidőn belül kell elhagyniuk. (források alapján/ml)