Két olimpiai szintes magyar eredmény Berlinben

Jó kenyai teljesítmények az élen /  Eredmények

A vasárnap megrendezett berlini maraton rangos eredményeket elért versenyzői között az első negyven befutó mezőnyében két magyar atléta is figyelemre méltó teljesítménnyel ért célba. A férfiaknál Csere Gáspár 2;16:30 ó./36.  – a nőknél Staicu Simona 2;41:28 ó./32.  idővel, a Rio-i Olimpiára meghatározott szinten belül teljesítette a távot. A két hosszútávfutóval együtt már 13 magyar atléta rendelkezik olimpiai szinttel.

A berlini maratonit a kenyai Eliud Kipchoge  kiemelkedő idővel nyerte meg.„- A világcsúcs volt a célom, ezt nem sikerült elérnem, de jövőre újra megpróbálom" – mondta a 2;04:00 órás idővel győztes futó, aki 63 másodperccel maradt el honfitársa, Dennis Kimetto rekordjától. Kipchoge mögött a szintén kenyai Eliud Kiptanui lett a második 2:05:22 órával, míg harmadikként az etióp Feyisa Lilesa ért célba 2:06:57-es idővel.

A nőknél is kenyai siker született a félmaratonon világbajnok Gladys Cherono révén, aki 2:19:25 órával győzött megelőzve két etióp riválist, Aberu Kebedét és Meseret Hailut. A 32 éves Cheronónak mindössze a második maratoni versenye volt a vasárnapi.

A német fővárosban 131 országból több mint 41 ezer futó vágott neki az erőpróbának. (ml/mti)