Öt címvédés, nyolc idei legjobb az OB első napján

Magyarország 2016.évi Fedett pályás Atlétikai bajnoksága / szombat

A Fedett pályás Országos bajnokság első napján 11 döntőre került sor, a győztesek biztos elsőként állhattak fel a dobogóra, szorosabb végküzdelmet a hölgyek 60 méteres és 1500 méteres befutója hozott. A további dobogós helyezésekért több versenyszámban alakult ki látványos küzdelem, a gyorsan pergő program során öten védték meg tavalyi bajnoki címüket, és nyolc idei legjobb eredmény született.

„- Elsődleges célom a bajnoki cím megvédése volt – mondta a szombati nap első aranyérmese, az 5000 méteres gyaloglásban győztes, Rió-ra készülő  Helebrandt Máté. – Az időeredmény most másodlagos volt számomra, mert az eddigi felkészülésemet sérülések akadályozták.  A mai verseny előtt is csak három hetet tudtam megfelelően edzeni, így a 20 perchez közeli idő meglepetés számomra. Innen rögtön megyünk egy tíznapos edzőtáborozásra Tatára. Ha az elkövetkezendő hetek megfelelően alakulnak, akkor lehet, hogy rajthoz állok az 50 km-es OB-n, de Podebradyban  és Békéscsabán már mindenképpen jó formában szeretnék lenni.”

„- Tudtam, hogy nagy verseny lesz Kaptur Évával, minél jobbat szerettem volna futni,és  tudtam, a hogy a rajt fog dönteni, mint 60 méteren  általában közöttünk – nyilatkozta a legrövidebb vágtaszám  döntője után a bajnoki címét szintén megvédő Nguyen Anasztázia. - Két hete Éva rajtolt jobban, most nekem sikerült. A téli idényben még a Fedett VB-n szeretnék egy jó időt futni, jelenleg nyáron az EB a fő verseny, de szeretnék egy olimpiai szintet is futni. A tavaly nyári sérülésemből felépültem, folyamatosan tudtam készülni, nagyon jól sikerült a januári Dél-Afrikában eltöltött edzőtáborom is.”

A két jelentős világversenyre készülő atléta mellett megvédte tavalyi első helyét az idei legjobbat futó Sipos János/60 m 6.74 mp – a magasugró Bakosi Péter/209 cm és a szintén idei legjobbat teljesítő rúdugró Juhász Fanni/400 cm.

Az idény ranglistavezető eredményével győzött, az említettek mellett a hármasugró Galambos Tibor/ 15,88 m – Helebrandt Máté/ 5000 m gyal. 20:05,92 p -  Nguyen Anasztázia/60m 7,38 mp – Kéri Bianka/400 m 55,09 mp – Kószás Kriszta/1500 m 4:23,14 p és távolugrásban Zsivoczky-Farkas Györgyi/622 cm.

A taktikai versenyt hozó 1500 méter bajnokaként Vindics Balázs/ 3:53,40 p – a 400 méter legjobbjaként Móricz Bálint/48,24 mp állhatott fel a dobogó tetejére.

A vasárnap 13,30 órakor folytatódó versenyeken 15 számban avatnak bajnokot. (ml)