Nagy hajrában dőlt el a férfi bajnoki cím

Gregor László megvédte elsőségét, Kácser Zita aranyra váltotta tavalyi ezüstjét

Kora tavaszi idő várta a mezei OB-ra érkező indulókat Kecskeméten. A rendezők által kijelölt, jól áttekinthető pályán adva voltak a „mezei kellékek”: a változatos vonalvezetésű füves és erdei terep, az enyhe emelkedő és lejtő, a homokos szakasz  - hol napos, hol borús, néha metszővé váló szeles időjárással kísérve. Az ötórás programban a gyermek versenyzőktől a felnőttekig követték egymást a látnivalók.

A bajnoki küzdelmekben az igazolt atléták újonc, serdülő, ifjúsági, junior és felnőtt/U23 kategóriákban mérték össze felkészültségüket. A férfi számok szoros befutókat hoztak – a női aranyérmesek meggyőző fölénnyel értek célba. Legélesebb küzdelem a felnőtt férfiak utolsó méterein alakult ki, a címét megvédő Gregor László és az U23 korú Kovács Benjamin között. Harmadikként, akár csak tavaly, Kovács Tamás teljesítette a távot. A hat férfi számban 1 - 3 mp között volt az első két helyezett különbsége célban.

„ - Címvédésre készültem - hallható a mellékelt videón, a 10 km-en győztes békéscsabai atléta nyilatkozatában. – Kemény verseny volt, a célegyenesben fej-fej mellett hajráztunk, örülök a győzelmemnek.”

A női távokon, a felnőtteknél Kácser Zita biztosan győzött, a szebbik nem befutóinál 9 - 32 mp volt a „szórás” az arany- és ezüstérmes között.  „- A második kör felénél csináltam egy váltást, Somogyi Anett és Bőhm Lilla jött velem; de a harmadik körben, egy újabb váltás után már nőtt az előnyöm” – idézte fel az első hely történetét a debreceni bajnok.

A 108. mezei OB-n (amelyen a benevezettek 86 százaléka állt rajthoz) 12 szakosztály atlétái nyertek aranyérmet, négyet a Békéscsabai AC, hármat-hármat a Győri AC és a VEDAC  futói – akik ismét hazavihették az általuk védett, a legtöbb helyezést elért klub számára kiírt Munka vándordíjat is. (ml)