Junior csúcs Szombathelyen

Magyarország 2016. évi Junior (U20) és Utánpótlás (U23) Atlétikai Bajnoksága - első nap

Szombathelyen, az U23 és Junior OB  első napján Halász Bence, a Dobó SE versenyzője 82,64  méterre javította az általa tartott 6 kg-os junior kalapácsvető országos csúcsot/ régi: 81,76 m – 2016.05.01. Az utánpótlás korcsoport atlétái közül Szűcs Valdó  érte el a legrangosabb eredményt a 110 gáton futott 13,85 mp -es egyéni csúcsával, amely jobb az Európai Atlétikai Szövetség EB-re meghatározott szintjénél.

A nagy melegben, a célegyenesben ellenszeles körülmények között lebonyolított szombati versenynap több bíztató eredményt hozott a közelgő nemzetközi feladatok előtt. A vágtaszámokban az U23-as nők jó versenyt vívtak 400 méteren: Nádházi Evelin 54,08 mp,ecs - Kéri Bianka 54,21 mp. Két első helyet szerzett Kozák Luca/ 100m 12,14 mp -1,7w – 100g 13,88 mp -1,2w. A junior fiúk legrövidebb számát Szabó Dániel nyerte: 10,80 mp – 2,0w; a női döntőben Csóti Jusztina 11.97 mp – el győzött/ 0,5w. Szoros befutó volt 400-on: Boda Boldizsár 48,08 mp, ecs – Győri Árpád 48,12 mp ecs.

A távfutó számok között az U23 1500 méteren harminc századon belül ért célba az első három helyezett, elsőként Pápai Márton/ 3:50,11 p – Kiss Gergő és Vindics Balázs előtt. Az első éves up. korú Juhász Balázs 9:00,34 perccel nyerte a 3000 akadályt.

A junior ugrószámokban egyéni csúcsnál ért talajt távolban Pap Kristóf/ 744 cm és beállítva legjobbját győzött a magasugró Horváth Csaba/ 210 cm – a női versenyben Luterán Petra 178 cm-t ért el és idei legjobbal zárta a hármasugrást Bajnok Eszter/ 13,12 m.

Az idősebbeknél kalapácsvetésben Pásztor Bence 71,68 méterrel vehette át az aranyérmet – Gyurátz Réka 67,25 - el volt a legjobb. Rivasz-Tóth Norbert kétszer is 76 méter felett hajított gerellyel/76,66 m – klubtársa, a szintén győztes Szilágyi Réka 55,74 méterig juttatta a szert. A húszév alattiaknál Halász Bence kiváló korcsoportos rekordja mögött a 18 éves Rába Dániel 77,76 m-ig jutott a 6 kg-os kalapáccsal/ecs.

A nyílt számokban egy centiméterre megközelített legjobbját a magasugró Bakosi Péter/ 222 cm. Kalapácsvetésben Hudi Ákos 73,09 m -, Orbán Éva 67,74 métert dobott. A bajnokság vasárnap 18,00 óra után fejeződik be. (ml)