A magyar maratonfutó nők javuló távközi helyezések után értek célba

Vasárnap délelőtt napsütéses időben teljesítették a hölgyek a maratoni távot. A 155 rajthoz állt versenyző között futott Erdélyi Zsófia, Papp Krisztina  és Szabó Tünde,  akik biztonsági kezdés után fokozatosan jöttek feljebb a mezőnyben.  A nehéz versenynek megfelelő erőbeosztással futó magyar hosszútávfutónők a riói időjárásban folyamatosan javuló távközi helyezésekkel teljesítették az olimpia maratoni távját.

Erdélyi Zsófia  52. helyen ért célba 2;39:04  órás idővel – Papp Krisztina  a 65. beérkező volt, eredménye 2;42:03 ó. – Szabó Tünde  86. volt a sorban 2;45:37 -es idővel.  Győzött a kenyai Jemima Jelagat Sumgong / 2;24:04 ó. (fotó: MTI)

Hétfőn az esti programban megkezdi versenyzését Baji Balázs. A 110 gát előfutamaira magyar idő szerint kedd 1,40 órakor kerül sor.