Címvédések a félmaraton OB-n

Józsa Gábor és Kácser Zita idén is a dobogó tetején

A 2016. évi Félmaraton OB  vasárnap délelőtt nyáriasan meleg időben, a 31. Wizz Air Budapest félmaraton keretében, a főváros legszebb pontjait érintve került lebonyolításra. Mindkét nemben címvédésre került sor, a nyílt verseny kenyai győztesei mögött Józsa Gábor és Kácser Zita ért célba legjobb magyar versenyzőként. Dobogósok: Józsa Gábor 01:07:45 - Kovács Tamás 01:07:56 - Farkas Dárius Ádám 01:08:08 / Kácser Zita 01:19:25 - Staicu Simona 01:20:10 - Gulyás Vera  01:21:37 (A részletes jegyzőkönyvek az Eredményeknél megtekinthetők)

A bajnokok mondták:

Józsa Gábor: - Még nem sikerült teljesen kipihennem az olimpiai maraton fáradalmaimat, ez az időeredményemen is látszik. 10 és 13 km között apránként ledolgoztam a hátrányom Kovács Tomival szemben, és 17-re őt is le tudtam szakítani. Féltem, hogy a végén nagyon meg kell majd halni, de végül elég maradt az előnyöm az országos bajnoksághoz.

Kácser Zita: - Az amszterdami Európa-bajnokságon 3000 méteres akadályfutáson álltam rajthoz, nagy esélyekkel a döntőre, ehhez képest sajnos egy esés után részleges bokaszalag-szakadást szenvedtem, és három hetet ki kellett hagynom. Ezek után a mai 21 kilométer egyfajta örömfutás volt a számomra, szinte végig mosolyogtam, és nagyon-nagyon boldog vagyok, hogy sikerült a címvédés, és a hogy az emltett sérülés ellenére végig tartani tudtam a tempót.  (forrás: Budapest Sportiroda)