Számítógépes világranglista: öt magyar atléta a legjobb tízben

Usain Bolt és Elaine Thompson az Év atlétái a tavalyi teljesítmények alapján

Az All-Athletics.com  számítógépes világranglistáján a kilencszeres olimpiai bajnok Usain Bolt  az Év férfi, míg honfitársa, a riói játékokon hozzá hasonlóan 100 és 200 méteren is győztes Elaine Thompson  az Év női atlétája 2016-ban.

A szakági rangsorokban öt magyar atléta  található a rangos legjobb tízben. A legelőkelőbb helyezést az olimpiai bronz-, fedett VB és szabadtéri EB ezüstérmes Márton Anita  érte el, aki súlylökésben negyedik a sorban. Őt követi versenyszámának hetedik helyén a riói olimpia és az amsterdami EB diszkoszvető döntőse, Kővágó Zoltán;  nyolcadik a 110 gát Európa-bajnoki ezüstérmese, az olimpián elődöntős Baji Balázs;  kilencedik a rióban finalista kalapácsvetőbajnok, Pars Krisztián  és a számítógépes rangsorban szintén kilencedik az olimpiai, EB és fedett VB helyezett összetett versenyző, Zsivoczky-Farkas Györgyi.  A pontszámítás során a versenyzők 2016 - ban elért eredményeit vette figyelembe az All-Athletics.com.

A férfiak abszolút listáján az idei visszavonulását tervező, Rióban a 100 és 200 mellett 4x100-on is győztes Usain Bolt mögött a 400 méteren a Játékokon világcsúccsal győztes dél-afrikai Wayde van Niekerk  lett a második a 110 gát olimpiai bajnoka, a jamaicai Omar McLeod  a harmadik.

A nőknél Elaine Thompsont – mindössze egy ponttal lemaradva – az etióp Almaz Ayana, a 10 000 méteren világrekorddal olimpiai bajnok etióp hosszútávfutó, illetve a bahreini színekben ötkarikás aranyérmet nyert akadályfutó, Ruth Jebet  követi.