25 klub nyert fedett bajnokságot a legfiatalabbaknál

Több jó eredmény, U18 csúcs a nyílt versenyen / VIDEÓK

Az elmúlt hétvégén megkezdődött a 2017. évi fedett pályás bajnokságok sorozata. A BOK csarnokban két napon át a serdülők és újoncok  egyéni bajnokságára került sor. A 14,15 és 13 évesek összesen 46 versenyszámban mérték össze tehetségüket, felkészültségüket – a bajnoki címeken 25 szakosztály osztozott.

A serdülőknél a legtöbb első helyezésnek, szám szerint négynek a DSC SI  örülhetett; őket az élcsoportban két-két aranyéremmel a Kopp Békéscsabai AC, az MVSI, az MTK Budapest, az Ikarus BSE és a KARC követi, a 16 bajnokságot szerzett klub sorában. A most bemutatkozott újoncok versenyeiben a Budaörsi DSE  öt első hellyel áll az élen, az ARAK Up. Akadémia/3, a Szekszárdi Sportközpont Nkft/3, a Pegazus Atlétika/2 és a VEDAC/2  előtt. A 13 éveseknél 12 szakosztály atlétája nyert bajnoki címet.

A legfiatalabbak mellett a MASZ Nyílt  versenyének keretében pályára léptek az idősebb korcsoportok képviselői is, és a férfi - női hárompróbával megkezdődtek az idei Liga-versenyek. Ez utóbbiban Galambos Tibor/60g 8,49 -S 12,23 - R 430 = 2120 pont és Zsivoczky-Farkas Györgyi/60g 8,56 – T 604 – S 14,51 = 2694 p végzett az élen.

Az egyéni indulók részére 18 szám került megrendezésre, amelyek nagy részében élénk versenyzési kedv volt tapasztalható (a részletes eredmények a honlapon megtekinthetők), így többek között rajthoz állt 800 méteren Kazi Tamás/1:49,87 p – szoros versenyt vívott 400-on Kéri Bianka/54,83 mp, pb és Nádházy Evelin/54,87 mp, pb – 60 méteren a férfiaknál hárman is 6,86-al értek célba/Ecseki Dániel pb, Szabó Dániel, Boros Bence pb; a női döntőben Nguyen Anasztázia 7,47 mp-el nyert a távolban 623 cm-t ugró Schmelcz Fanni előtt/7,50 mp.

Bőhm Lilla 9:44,83-al teljesítette a 3000 métert; Kerekes Gréta 8,33 mp alatt a 60 gátat, megelőzve Sorok Klaudiát/8,44 mp. A férfi távolugrás versenyében, melyet Virovecz István 768 cm-rel nyert meg, a hatodik helyen végzett 17 éves tatabányai Salamon András 720 cm-es eredménnyel új U18 csúcsot  ért el (régi: Ecseki Dániel 714  cm, 2006).

Zalaegerszegi atléták versenyeztek szombaton Bécsben, közülük a húsz éves Ferenczi Melinda  hatodik helyen végzett a 60 méter döntőjében/ 7,80 - ef 7,73 =pb és az ötödik leggyorsabb volt 200-on/ 24,85 mp. (ml)