Hegyifutó fesztivál az Európa-bajnokságon

Hegyi- és terepfutó bizottság

Július 7-én került megrendezésre a 18. EAA Hegyifutó Európa-bajnokság Zermatton, Svájcban. Teljes magyar csapattal képviseltük Magyarországot. 4-4 fő U20-as korosztályú leány-fiú és 3-3 fő felnőtt női-férfi versenyzőkkel és két kísérővel, cél természetesen idén is a tisztes helytállás volt.

Egy nappal korábban szervezték a hagyományos Zermatt félmaratont, maratont és ultrát is, ahol összesen 2800 futó vett részt, hasonlóan az Eb-hez 2500 méteren volt a célkapu, sőt az ultratáv egészen 3000 méterig ment fel.

Felnőtt nőknek és férfiaknak 10.1km –t kellett teljesíteniük +1030 méter szinttel, míg az U20-as korosztálynak 5.9 km és +440 méter szintet kellett leküzdeniük.

Hölgyeknél az előzetesen nagy favoritnak tartott, hazai pályán versenyző Maude Mathys (SUI) állhatott a dobogó legfelső fokára, míg az uraknál meglepetés győztesnek tapsolhattunk Jacob Adkin (GBR)személyében.

Magyarok közül Ősi Eszter lett a legjobb 52., a férfiaknál Szabó Sándor 56.

U20-as korosztályban Csiszár Vivien 24,. Marx Balázs 38.