Soproni és győri első helyek Tatán

Sport XXI, Észak-Dunántúl régió, pályaverseny II.

Borongós, esős időben került megrendezésre a régió második pályaversenye Tatán, az Olimpiai Edzőtáborban. Az egyesületek az egyéni versenyhez hasonlóan szép számban hoztak csapatokat.

U11-ben tíz csapat részvételével zajlottak a küzdelmek, a győzelmet a Soproni AC csapata szerezte  meg; a második helyen holtverseny alakult ki, de több első helyének köszönhetően a TSC-Getotech  kék csapata kapta meg a megérdemelt ezüstérmet, míg a Mosonmagyaróvári AC  együttese most a bronzéremnek örülhetett. A győztes csapat tagjai: Hidy Márió, Kiss Ramóna, Kiss Laura, Berta Hanna,Vanya Virág, Szabó Csanád, Szováty Zétény, Kovács Virág

További helyezések: 4. Győri AC macik, 5.  Soproni AC zöld, 6. Tatai AC nagyok, 7. TSC-Geoteh piros, 8. Sopron Gárdonyi Iskola KA csapata, 9.Győri AC delfinek, 10. Tatai AC törpök

U13-ban is tíz csapat indult el, de menetközben az egyik csapatban 6 főre csökkent a létszám. A nagyoknál a Győri AC  tigrisei nyerték meg a versenyt (306 pont), a TSC-Geotech  zöld csapata előtt (265 pont), míg a harmadik helyre a Győri AC  második csapata, a leopárdok kerültek (233).  A győztes csapat tagjai: Berger Júlia, Kapuy Júlia, Halász Ajsa,Józsa Márk, Gecsei Márk, Simon Péter, Gottwald Zalán, Kertész Zsófia

További helyezések: 4. Soproni AC, 5. TSC-Getotech kék, 6. Mosonmagyaróvári AC, 7. Soproni AC zöld, 8. Győri AC oroszlánok, 9. TSC-Geoteh piros, TSC-Geoteh sárga

A találkozót a Gojánné Kun Andrea  vezetésével működő Akrobatikus Rock and Roll Tánccsoport  bemutatójával nyitották meg a rendezők. A versenyt kiválóan szervezte meg Kószás Kriszta és Sándor Péter, a versenybírók felkészülten irányították a sok-sok kis atlétapalántát.

A számok között forró teától melegedhettek fel az indulók és a szurkoló szülők, amit az Olimpiai Központ konyhai dolgozói  nagy szeretettel készítettek el! Az eredményhirdetésnél minden versenyző csokit és matricát kapott. A dobogós csapatoknak pedig az érmeken kívül kupai is járt Molnár Szabolcs  az Openhause Ingatlaniroda egyik alapítójának jóvoltából, aki maga is remek középtávfutó atléta volt!

Legközelebb a régió Sport XXI-es atlétái mezei futóversenyen találkoznak Tatabányán, október 21.-én!   Farkas Roland koordinátor