Sikeres Bercsényi Kupa a jótékonyság jegyében

Sport XXI/ Észak-Dunántúli Régió, Teremverseny

December 8-án, Győrben került megrendezésre a régió idei utolsó versenye, amely ezúttal a Bercsényi Kupa   nevet viselte. Sportiskolához méltóan a győri Bercsényi Miklós középiskola adott otthont az eseménynek, ahol Németh Zsolt, az iskola igazgatója nem csak a helyszín biztosításában, hanem az esemény megnyitásában is közreműködött.

letisztultan, átláthatóan berendezett pályán az U11-es sprintváltók nyitották a versenyt, majd az ügyességi számok (medicin dobás, hármas/ötösugrás) végeztével az U13 hosszú gátváltója zárta az eseményt. A rendező Bercsényi DSE Atlétikai Szakosztályának  idősebb versenyzői kiválóan vezényelték le a rendezvényt.

U11-es korosztályban  a házigazda, Bercsényi DSE piros  csapata hódította el a kupát, megszerezve ezzel gyermek korosztályban az egyesület első csapat győzelmét! Második helyen zárt, a régióban mindenki számára erős ellenfélnek számító tatabányai Dózsa DSE piros csapata, míg a bronzérmet a másik helyi induló, a Győri AC tigris gárdája nyerte.

U13-ban  magabiztosan nyert a TSC-Geotech piros  csapata, akik az ügyességi számokban remekelve, közel maximum pontot teljesítettek. Második helyet szerzett a Soproni AC „B” együttese, akik a futószámokban győzedelmeskedtek. Ezek az első helyek döntöttek, mivel velük azonos pontot szerzett Győri AC „A” csapata, akik így végül bronzéremet vehettek át a dobogón.

U11-ben 12, míg U13-ban 9 csapat indult, így közel 180 gyermek töltötte meg a helyszínt. Külön öröm volt látni, hogy a nézőknek kialakított tér is teljesen megtelt, így szurkolástól volt hangos a csarnok. Az eredményhirdetéskor a szakosztály korosztályos válogatott atlétáitól vehették át a fiatalok az érmeket, kupákat és a jól megérdemelt finomságokat.

A versenyt a hagyományokhoz méltóan a rendező győri Bercsényi DSE Atlétikai Szakosztálya idén is jótékonysági megmozdulással kötötte egybe, ahol a városi Bagolyvár gyermekotthon fiataljai számára várták az adományokat.

Örömmel láttuk, hogy a legtöbben csomaggal érkeztek, így idén is két teljesen telepakolt autóval lephettük meg az otthon lakóit, ahol a gyermekek nagy örömmel válogattak az édességek, iskolai felszerelések és illatszerek között.

Köszönjük mindenkinek, aki egy kicsit is hozzátett, hogy örömet okozzunk több, mint 40 gyermek számára!  Kószás Kriszta  szervező