Szoros verseny, 25 csapat, ARAK és SVSE első hely Székesfehérváron

Sport XXI, Közép-Dunántúl régió, pályaverseny

Igazán szoros és izgalmas küzdelmeket hozott a régió idei első pályaversenye. Az 9-10 éveseknél  11 csapat indult. Hármat az SVSE, kettőt a VEDAC, egyet a biatorbágyi VIADUKT SE és ötöt a  vendéglátó ARAK Up. Akadémia állított rajthoz.

A hét versenyszámot a fiatalok nagy élvezettel és odaadással csinálták végig. A gyermekek a váltófutásokban, ugrásokban és a kislabdahajításban szerepeltek nagy jártassággal.

A végső sorrendben az ARAK  8 fős világoskék csapata gyűjtötte a legtöbb pontot az SVSE "A" és az ARAK narancssárga egységeit megelőzve. Az U13-as  korcsoportban 14 csapat rajtolt. Az egyéni teljesítményeket jobban preferáló versenyben mind a 112 atlétapalánta ugrott hármast és dobott kislabdát.

A 60 gát, a magasugrás és a 2000 méteres síkfutás is népszerű volt, de kalapácsot is dobott 11 gyermek.

Bár nem egyéni verseny volt, az egyéni eredményeket is lehetőség nyílik összehasonlítani.

A lányoknál Langmár Kata 77, a fiúknál Kerék Patrik 73  pontja lett a legmagasabb egyéni pontszám. Mindketten az ARAK Up. Akadémia atlétái.

A csapatok versenyét ettől függetlenül az SVSE "A" csapata  szerezte meg, 2 ponttal megelőzve az ARAK sötétkék  és 34 ponttal az ARAK narancssárga  csapatát.

Az időjárás az idősebb korosztály versenye alatt alaposan ráijesztett a mezőnyre, de nagy szerencsére a csak vihar széle érte el a Regionális Atlétikai Központot.

Az eredményhirdetésre csak pár perc csúszással került sor.

Ebben Siskó Zsófia  rúdugró országos bajnok és Tölgyesi Balázs  olimpikon, országos csúcstartó középtávfutó is segédkezett. Tölgyesi Előd beszámolója