34 atlétánk indul Boråsban

Jövő héten U20 kontinensviadal Svédországban

Göteborgtól egy órányi autóútra található Borås, Svédország 14. legnagyobb, 67 ezer lakost számláló települése, amely július 18-21. között ad otthont az U20 Európa-bajnokságnak. A kontinensviadalon 48 ország 1114 atlétája lép majd pályára (588 férfi, 526 nő). A junior korosztály idei fő versenyén népes csapattal, 51 fővel (34 atléta, 17 kísérő) képviseltetjük magunkat.

Az U20 Európa-bajnokságon résztvevő magyar csapat összetétele a következő:

Atléták:

Férfiak:

800 m: Varga Lőrinc / AC Bonyhád / Csábrák János

5000 m: Palkovits István / KARC / Németh Gyula

110m gát: Kalácska Áron / Bercsényi DSE / Farkas Roland

400m gát: Csókás Nikolasz / ARAK / Molnár Ferenc

400m gát: Huller Dániel / Dunakeszi VSE / Maracskó Pál, Orosz Ákos

3000m akadály: Kovács Balázs / BHSE / Csoma Ferenc

3000m akadály: Szemerei Levente / Szekszárdi Sportközpont / Szőke Gergő

10000m gyaloglás: Tóth Norbert / Hunyadi DSE / Őze Tibor

10000m gyaloglás: Varga Máté / Hunyadi DSE / Őze Tibor

Távolugrás: Pázmándi Dominik / Szolnoki MÁV SE / Ecseki Tibor

Távolugrás: Salamon András / TSC / Henyecz László

Súlylökés: Fekete István / KARC / Adamik Zoltán

Súlylökés: Kovács László / Ikarus BSE / Kovács Gyula

Súlylökés: Tóth Balázs / Nyíregyházi SC / Kerekes László, Cserpák Róbert

Diszkoszvetés: Péringer Márk / VEDAC / Mozsdényi Dávid

Kalapácsvetés: Cserháti Simon / VEDAC / Orbán Éva, Zentai Tibor

Kalapácsvetés: Doma Benedek / Dobó SE / Németh Zsolt, Németh László

Kalapácsvetés: Varga Donát / Dobó SE / Németh Zsolt, Németh László

Nők:

100 m, 4x100 m: Furulyás Lili / Pegazus SME / Gedeon Zsolt, Lukasz Trzaskoma

100 m, 200 m, 4x100 m: Takács Boglárka / ARAK / Varga Tamás

400 m, 4x400 m: Répássy Hanna / Bercsényi DSE / Farkas Roland

100 m gát, 4x100 m: Bacsa Fanni / Miskolci Sportiskola / Tigyi József

400m gát, 4x400 m: Mátó Sára / ARAK / Tölgyesi Előd

400m gát, 4x400 m: Molnár Janka / BMTE / Bartha Attila

10000m gyaloglás: Csörgő Dóra / Hunyadi DSE / Őze Tibor

4x100 m: Nagy Pálma / Zalaszám-ZAC / Kámán Ferenc

4x400 m: Kőszegi Mira / BMTE / Bartha Attila

4x400 m: Simon Virág / Bercsényi DSE / Farkas Roland

4x400 m: Tóth Fruzsina / Vasas SC / Kun-Szabó Balázs

Távolugrás, 4x100 m: Endrész Klaudia / ARAK / Házi Éva

Hármasugrás: Áts Viktória / TSC / Henyecz László

Kalapácsvetés: Brandl Lilla / ARAK / Molnár-Lévai Dóra

Kalapácsvetés: Németh Zsanett / Dobó SE / Németh Zsolt, Németh László

Gerelyhajítás: Szabó Eszter / UTE / Széles Lajos

Kísérők:

Kámán Bálint - csapatvezető

Czúcz Andrea - technikai vezető

Dr. Kovács Katalin - csapatorvos

Horváth Márton - fizioterapeuta

Szűts Zoltán - fizioterapeuta

Bartha Attila - edző

Csábrák János - edző

Ecseki Tibor - edző

Házi Éva - edző

Henyecz László - edző

Kovács Gyula - edző

Németh Gyula - edző

Németh Zsolt - edző

Orosz Ákos - edző

Őze Tibor - edző

Tölgyesi Előd - edző

Varga Tamás - edző

 

A további felkészüléshez és a versenyzéshez sok sikert kívánok az atlétáknak és edzőiknek!

Kámán Bálint

sportszakmai igazgató

 

Back to Top

Közösségi oldalaink:




© 2019 Magyar Atlétikai Szövetség.
Minden jog fenntartva.