Erős magyar válogatott a Csapat Európa-bajnokságon

A bentmaradást célozza meg a csapat

Tizenegy ország 597 atlétája (312 férfi, 285 nő) áll majd rajthoz a Stavangertől 15 km-re fekvő 75 ezer lakost számláló norvég városban, Sandnesben, amely a Csapat Európa-bajnokság 1. ligájának ad otthont. Az augusztus 9. és 11. között  megrendezésre kerülő kontinensviadalon a sérülésektől eltekintve – akiknek ezúton is mielőbbi felépülést kívánok – a lehető legerősebb összeállításban igyekszünk küzdeni a bentmaradásért, amit a csapat Európa-bajnoki rendszer átalakítása miatt meglehetősen nehéz lesz elérni – az első liga első helyezettje jut fel a Szuper Ligába, míg az utolsó öt helyezett a második ligába kerül. Az ellenfeleink: Belgium, Fehéroroszország, Hollandia, Írország, Litvánia, Norvégia, Portugália, Románia, Szlovákia és Törökország. Válogatottunkat természetesen legnagyobb sztárjaink is erősítik, a magyar atlétika első világbajnoka, Márton Anita például duplázni fog, a súlylökés mellett diszkoszvetésben is versenyez majd.

A jövő hétvégi Csapat Európa-bajnokságra a válogatott összeállítása a következő:

Férfiak:

100 m: Szabó Dániel / ARAK / Varga Tamás

200 m: Boros Bence / Szolnoki MÁV SE / Ecseki Dániel

400 m: Pozsgai Dániel / FTC / Nyilasi Péter

800 m: Vindics Balázs / UTE / Zemen János

1500 m: Vindics Balázs / UTE / Zemen János

3000 m: Kovács Benjámin / BHSE / Csoma Ferenc

5000 m: Palkovits István / KARC / Németh Gyula

110 m gát: Szűcs Valdó / Zalaszám ZAC / James Hillier, Kámán Ferenc

400 m gát: Koroknai Tibor / DSC-SI / Giczei Csaba, ifj. Tomahuser István

3000 m akadály: Szemerei Levente / Szekszárdi Sportközpont / Szőke Gergő

4x100 m: Boros Bence - Kádasi Zalán - Szabó Dániel - Szűcs Valdó - Sipos János

4x400 m: Boda Boldizsár - Koroknai Tibor - Molnár Attila - Varga Lőrinc

Magasugrás: Bakosi Péter / Nyríegyházi Sportcentrum / Bakosi Béla

Rúdugrás: Simonváros Csanád / GEAC / Szörényi István

Távolugrás: Szabó László / FTC / Szász Bence

Hármasugrás: Galambos Tibor / FTC / Kiss Tibor

Súlylökés: Detrik Balázs / Ikarus BSE / Kovács Gyula

Diszkoszvetés: Kővágó Zoltán / Szolnoki Honvéd / Kővágó Györgyné

Kalapácsvetés: Halász Bence / Dobó SE / Németh Zsolt, Németh László

Gerelyhajítás: Rivasz-Tóth Norbert / Szolnoki MÁV SE / Varga Lőrinc

Nők:

100 m: Kaptur Éva / BHSE / Karlik Pál

200 m: Sorok Klaudia / Bercsényi DSE / Farkas Roland

400 m: Nádházy Evelin / GEAC / Karakas Józsefné

800 m: Krizsán Xénia / MTK Budapest / Szabó Dezső

1500 m: Wagner-Gyürkés Viktória / Ikarus BSE / Berkovics Imre

3000 m: Tóth Lili Anna / BHSE / Fazekas Gáspár, Káldy Zoltán

5000 m: Mógor Boglárka / BHSE / Káldy Zoltán

100 m gát: Kozák Luca / DSC-SI / Suba László

400 m gát: Mátó Sára / ARAK / Tölgyesi Előd

3000 m akadály: Wagner-Gyürkés Viktória / Ikarus BSE / Berkovics Imre

4x100 m: Kozák Luca - Nguyen Anasztázia - Sorok Klaudia - Kaptur Éva - Csóti Jusztina

4x400 m: Mátó Sára - Molnár Janka - Nádházy Evelin - Répássy Hanna

Magasugrás: Renner Luca / GEAC / Deutsch Péter

Rúdugrás: Siskó Zsófia / ARAK / Skoumal Péter, Tölgyesi Előd

Távolugrás: Nguyen Anasztázia / MTK Budapest / Szabó Dezső

Hármasugrás: Hoffer Krisztina / TSC / Hoffer József

Súlylökés: Márton Anita / Béskéscsabai AC / Eperjesi László

Diszkoszvetés: Márton Anita / Béskéscsabai AC / Eperjesi László

Kalapácsvetés: Gyurátz Réka / Dobó SE / Németh Zsolt, Németh László

Gerelyhajítás: Szilágyi Réka / DSC-SI / Andrej Hajnsek

Kísérők:

Kámán Bálint - csapatvezető

dr. Kiss Marianna - csapatorvos

Igaz Bálint - fizioterapeuta

Szűts Zoltán - fizioterapeuta

Bakosi Béla - edző

Eperjesi László - edző

Káldy Zoltán - edző

Karlik Pál - edző

Németh Zsolt - edző

Suba László - edző

Szabó Dezső - edző

Tölgyesi Előd - edző

Varga Lőrinc - edző

Zemen János - edző

 

A további felkészüléshez és a versenyzéshez sok sikert kívánok az atlétáknak és edzőiknek!

Kámán Bálint

sportszakmai igazgató

 

Back to Top

Közösségi oldalaink:




© 2019 Magyar Atlétikai Szövetség.
Minden jog fenntartva.