Íme a 126. Atlétikai Magyar Bajnokság legérdekesebb statisztikái

BHSE

Összegyűjtöttünk pár érdekességet a hétvégén megrendezett 126. Atlétikai Magyar Bajnokság kapcsán.

A hétvége legeredményesebb atlétái (legalább 2 arany, VAGY 3 érem):

1. Nádházy Evelin (GEAC) 3 arany, 1 ezüst, 0 bronz (4 érem)

2. Kozák Luca (DSC-SI) 2 arany, 0 ezüst, 0 bronz (2 érem)

2. Illovszky Dominik (BHSE) 2 arany, 0 ezüst, 0 bronz (2 érem)

2. Molnár Attila (SVSE) 2 arany, 0 ezüst, 0 bronz (2 érem)

2. Simon Virág (GEAC) 2 arany, 0 ezüst, 0 bronz (2 érem)

2. Szögi István (SVSE) 2 arany, 0 ezüst, 0 bronz (2 érem)

7. Máté Tamás (FTC) 1 arany, 3 ezüst, 0 bronz (4 érem)

8. Takács Boglárka (ARAK UP Akadémia) 1 arany, 2 ezüst, 0 bronz (3 érem)

9. Mátó Sára (ARAK UP Akadémia) 0 arany, 2 ezüst, 1 bronz (3 érem)

9. Haufe Rajmund (FTC) 0 arany, 2 ezüst, 1 bronz (3 érem)

11. Mohai Regina (ARAK UP Akadémia) 0 arany, 1 ezüst, 2 bronz (3 érem)

Összesen 28 egyesület szerzett érmet a hétvége folyamán, közülük 18-an legalább egy aranyérmet is be tudtak gyűjteni. Íme a legeredményesebbek:

1. BHSE - 6 arany, 2 ezüst, 5 bronz (13 érem)

2. SVSE - 5 arany, 2 ezüst, 2 bronz (9 érem)

3. DSC-SI - 5 arany, 1 ezüst, 4 bronz (10 érem)

4. GEAC – 3 arany, 3 ezüst, 0 bronz (6 érem)

5. UTE – 3 arany, 0 ezüst, 1 bronz (4 érem)

6. FTC – 2 arany, 8 ezüst, 7 bronz (17 érem)

7. MTK – 2 arany, 2 ezüst, 6 bronz (10 érem)

8. NYSC – 2 arany, 2 ezüst, 1 bronz (5 érem)

8. Szombathelyi DOBÓ SE – 2 arany, 2 ezüst, 1 bronz (5 érem)

10. Szolnoki MÁV SE – 2 arany, 0 ezüst, 0 bronz (2 érem)

- A 126. Atlétika Magyar Bajnokság érmeiből összesen 18 városba tudtak hazavinni legalább egyet.

- A hétvége 40 versenyszámának több mint kétharmadában jobb eredményt ért el a győztes, mint a tavalyi ob n. (27-ben történt javulás, ez 67,5 %-os arány)

- A hétvége 40 versenyszámából 25-ben is címvédés történt, ami 62,5 %-os arány. Név szerint nekik sikerült megtartaniuk a magyar bajnoki címüket:

Kozák Luca (100 méter síkfutás és 100 méter gát), Bartha-Kéri Bianka (800 méter), Molnár Janka (400 méter gát), Tóth Lili Anna (3000 méteres akadályfutás), Szabó Barbara (magasugrás), Klekner Hanga (rúdugrás), Kerekes Dóra (diszkoszvetés), Gyurátz Réka (kalapácsvetés), Szilágyi Réka (gerelyhajítás), GEAC (4*100 méter és 4*400 méter)

Máté Tamás (200 méter), Vindics Balázs (800 méter), Szögi István (1500 méter), Palkovits István (3000 méteres akadályfutás), Szűcs Valdó (110 méter gát), Koroknai Máté (400 méter gát), Jankovics Dániel (magasugrás), Nagy Marcell (rúdugrás), Tóth Balázs (súlylökés), Huszák János (diszkoszvetés), Halász Bence (kalapácsvetés), Rivasz-Tóth Norbert (gerelyhajítás), BHSE (4*100 méter)

A leghosszabb győzelmi szériák, amik Debrecenben sem szakadtak meg:

7 – Rivasz-Tóth Norbert (gerelyhajítás, 2015 óta)

6 – Gyurátz Réka (kalapácsvetés, 2016 óta)

5 – Halász Bence (kalapácsvetés, 2017 óta)

4 – Kozák Luca (100 méter gát, 2018 óta)

Ki jár a legtöbb bajnoki címnél abban a versenyszámban, amiben a hétvégén is nyerni tudott (min. 5):

15 – Márton Anita (súlylökés – 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2021)

10 – Szabó Barbara (magasugrás – 2008, 2009, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2020, 2021)

7 – Bartha-Kéri Bianka (800 méter – 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2020, 2021)

7 – Rivasz-Tóth Norbert (gerelyhajítás – 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021)

6 – Gyurátz Réka (kalapácsvetés – 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021)

5 – Szilágyi Réka (gerelyhajítás – 2015, 2016, 2019, 2020, 2021)

5 – Halász Bence (kalapácsvetés – 2017, 2018, 2019, 2020, 2021)

Összesen 18 olyan atléta nyert aranyérmet, aki már a 2000-es években született. Mutatjuk a tíz legfiatalabbat:

2005. Sulyán Alexa – női 4*100 méter (GEAC)

2004. Kubasi János – férfi 4*400 méter (SVSE)

2003. Varga Gréta – női 1500 méter (SVSE)

2002. Illovszky Dominik – férfi 100 méter, férfi 4*100 méter (BHSE)

2002. Molnár Attila – férfi 400 méter, férfi 4*100 méter (SVSE)

2002. Nagy Marcell – férfi rúdugrás (MTK Budapest)

2002. Nagy Richárd – férfi 4*100 méter (BHSE)

2002. Simon Virág – női 4*100 méter, női 4*400 méter (GEAC)

2002. Dobránszky Laura – női 4*400 méter (GEAC)

2002. Németh Nóra – női 4*400 méter (GEAC)

A legfiatalabb dobogó a női 1500 méter után állt össze, amelynek átlagéletkora 18 év volt:

1. Varga Gréta (2003. december 19.), 2. Urbán Zita (2002. április 22.), 3. K. Szabó Gabriella (2002. szeptember 18.)

A legidősebb dobogót a női 5000 méteres gyaloglás hozta, ahol a három kiváló versenyzőnk 29,3 éves átlagéletkorral bírt:

1. Madarász Viktória (1985. május 12.), 2. Kovács Barbara (1993. július 26.), 3. Récsei Rita (1996. január 30.)

- A férfi 1500 méter mindhárom dobogósa, Szögi István, Pápai Márton és Kiss Gergő Xavér is 1995-ben született.

- A legfiatalabb győztes: Sulyán Alexa, GEAC, 16 éves (2005. április 17.) – női 4*100 méter

- A legfiatalabb érmes: Viszkeleti Villő, Szombathelyi DOBÓ SE, 16 éves (2005. június 29.) – női kalapácsvetés

- A legidősebb győztes és érmes: Madarász Viktória, 36 éves (1985. május 12.) – női 5000 méter gyaloglás

Hárman is korosztályos rekordot döntöttek a hétvégén:

- Molnár Janka 400 méteres gátfutásban 46.03-mat futott, amivel saját U23-as magyar csúcsát döntötte meg. A Budafoki MTE atlétája a Magyar Nagydíjsorozat tatabányai állomásán felállított rekordján tudott 14 századmásodpercet javítani.

- Varga Gréta 9:50.63-at futott 3000 méteres akadályfutásban, amivel 17 évesen tudta megdönteni a szám U23-as és U20-as hazai rekordját is. Tóth Lívia az U23-asok között 2002 óta tartotta a legjobb eredményt (9:51.38), az U20-asok között pedig vasárnapi legyőzője, Tóth Lili Anna csúcsa került átírásra (9:55.72).

- Garamvölgyi Petra szintén 2003-as születésűként döntötte meg riválisa, Klekner Hanga három éve fennálló U20-as magyar csúcsát rúdugrásban. A pécsiek fiataljának 4.20 méterre – öt centiméterrel – sikerült megjavítania a korosztályos rekordot.

Back to Top

Közösségi oldalaink:




© 2021 Magyar Atlétikai Szövetség.
Minden jog fenntartva.