Hazai sikerek az élménydús versenyen

Sport XXI, Dél-Dunántúl Régió, mezei verseny

Borús időjárás, de mégis kellemes futó idő fogadta a dél-dunántúli régió 8-12 éves atlétáit Dombóváron, a ligetben.

Kiszler András tanár úr  trombitán előadott Himnuszával meghatóan kezdődött a verseny, melyet a helyszínen tekintett meg Kámán Ferenc,  a Sport XXI. program országos koordinátora is.

Az U13-asoknál öt csapat, a fiatalabbaknál 8 csapat versenyzett négy szakosztály színeiben.

A hagyományosan kiváló pályavezetés bástyakerüléssel és a megszokott pazar vendéglátás igazi élménnyé tette a gyerekek számára a mezei futást.

A Fazekas Gáspár által vezetett szervezői team  gazdag befutó csomaggal is kedveskedett a célba érkezőknek.

A hazaiak elsöprő sikert arattak, az egyéni dobogós eredményekbe is csak itt-ott tudtak „belepiszkálni” a Felkl testvérpár  révén a szekszárdiak. Tóth Lenke ill. Simon Dávid  vezérletével simán nyerték a csapatversenyt a dombóváriak mindkét korcsoportban. U11-ben a dombóvári B csapat is dobogóra állhatott.

A Szekszárdi Sportközpont mindkét korosztályban szerzett érmet, a pécsieknek pedig az idősebb nyolcasa „terhelte” a buszt hazafelé egy ezüstkollekcióval.

2016. november 26-án teremversennyel búcsúznak a 2004-esek, méghozzá Bonyhádon. (Scherer Tamás koordinátor)