2019. IAU 24 órás világbajnokság

A magyar férficsapat a 2., a női a 16. helyen végzett.

A 2019 IAU 24 órás világbajnokságra október 26–27-én került sor a franciaországi Albiban. A résztvevők számát tekintve ez volt az eddigi legnagyobb bajnokság, 45 taggal vettek részt az eseményen a szövetségek. A hölgyek mezőnyében, az amerikai Camille Herron (270,116 km) a világ legjobb eredményét érte el. Aleksandr Sorokin (közel 279 km) Litvánia legjobb teljesítményével nyerte a bajnokságot. Az Amerikai Egyesült Államok aranyérmet szerzett úgy a nők, mint a férfiak csapatbajnokságában.

Több versenyző már a korai óráktól erős tempóban haladt, és ez megalapozta a férfiak versenyét, melyben három futó irányította a versenyt. A francia Erik Clavery kezdte a vezetést az első nyolc óráig, majd a litván Aleskandr Sorokin és a spanyol Ivan Penalva Lopez folytatta. Kilenc óra elteltével Aleksandr átvette a vezetést, és ezt a verseny végéig ki sem engedte kezei közül. Bódis Tamás biztonságos kezdéssel, majd a fokozódó tempó lekövetésével  második helyezést ért el. Végül az utolsó órákban az amerikai Olivier Leblond – erőteljes futásásal – szerezte meg a harmadik helyet.

Patrycja Bereznowska (lengyel) 247,724 km

Csapatversenyben (ideiglenes eredmények)