Atlétáink a világban

Madarász Viktória
Madarász és Csere sikere

Csere Gáspár Madarász Viktória nagyot lépett – vagy inkább gyalogolt – a tokiói olimpia felé: kilencedikként ért célba az IAAF Race Walking Challenge idei utolsó állomásán a kínai Szocsou városában, 20 kilométeren.
Később Viki folytatta szereplését Kínában, hétfőn 12 kilométert gyalogolt, egyénileg újabb kilencedik helyet szerzett, csapatban a második helyen áll egy brazil és egy ukrán hölgy társaságában, „The dreamers” néven.

Közben Csere Gáspár a második magyar, akinek sikerült idén két órán és húsz percen belül lefutnia a maratoni távot: a BEAC Atlétika 1898 versenyzője 2:19:40-es idővel a 18. helyen ért célba a hollandiai TCS Amsterdam Marathonon. Méghozzá mindössze három héttel a budapesti maratonija után – de miután meghívták az amszterdami szervezők, edzőjével úgy döntött, nem mond nemet, a sikerélmény reményében. Nos, bejött. Ez volt egyébként pályafutása jubileumi tizedik maratonija - és az ötödik 2:20-on belül.