Eső áztatta vasárnap

Az országos bajnokság 2. napja az időjárás ellenére is remek eredményeket hozott

Az időjárás nem fogadta kegyeibe vasárnap a 124. Atlétikai Magyar Bajnokság indulóit, ugyanis hatalmas felhőszakadással kezdődött a bajnoki program, amelynek következtében négy számot, a női távolugrást, a férfi súlylökést és hármasugrást, illetve kalapácsvetést nem lehetett megrendezni – ezek későbbi pótlásáról hamarosan tájékoztatjuk az érintetteket. A férfi kalapács egyébként elkezdődött, az első sorozat után a tavalyi Európa-bajnokság bronzérmese, Halász Bence vezetett, 75 m feletti eredménnyel, de a második sorozat közben ez a versenyszám sem folytatódhatott. Olimpiai bajnokunk, Pars Krisztián visszatérése így kicsit várat még magára.

Ami a küzdelmeket illeti, az eső és vihar elcsendesedése után természetesen ismét a „sportok királynője” került hatalomra, versenyszám versenyszámot követett. Megsüvegelendő, atlétáink helyt álltak az időjárás okozta nehezítő körülménnyel szemben is, országos bajnokságunk ugyanúgy folytatódott, mint tegnap: nagyszerű versenyekkel, izgalmas befutókkal, szoros csatákkal, vagyis a vasárnapi érmek is látványos küzdelmekben dőltek el.

A hölgyek rúdugró száma nyitotta a nap programját, ahol is Siskó Zsófia 7. bajnoki címét nyerte meg, ezúttal 4.00 m került a neve mellé. Ugyanezen eredménnyel ezüstérmes lett a hazai pályán rajthoz álló Szabó Diána, a bronz az egyéni csúcsát beállító – mindössze 16 esztendős - pécsi Garamvölgyi Petrához került. Női 400 m gáton Mátó Sára itthon is varázsolt: a múlt héten Junior Európa-bajnoki ezüstérmet szerző korosztályos országos csúcstartó 59.02-vel győzött, Tóth Rebekát és Horváth Dórát megelőzve. Koroknai Tibor duplázott, tegnapi aranya mellé most 51.19-cel a 400 m gát elsőségét zsebelte be – immáron 13-szoros országos bajnoknak mondhatja magát. Mögötte másodikként az Ifjúsági Olimpia-i ezüstérmes, Huller Dániel ért célba, a harmadik helyen pedig Varga Dániel futott be. Magasugrásban idén Jankovics Dániel diadalmaskodott, 2.12 m-rel, Bándli Olivér és Horváth Koppány előtt. Márton Anita: 36! Világbajnok súlylökőnk a tegnapi sikere mellé vasárnap is gyűjtött egyet, a diszkoszvetést idén is ő nyerte, 55.12 m-rel, a riói olimpia bronzérmese már 36-szoros magyar bajnoknak mondhatja magát. A dobogóra Kerekes Dóra és Váradi Krisztina állhattak még fel. Kószás Kriszta is duplázott, a tegnapi 1500 m aranya mellé 800 m-en szerzett újabbat, 2:14.80-nal. Mögötte Ferencz Anna és Heffner Hédi zártak. U23 Európa-bajnok, korosztályos országos csúcstartó gerelyhajítónk, Rivasz-Tóth Norbert ezúttal is a 80 métert ostromolta, 79.94-es dobásával magabiztosan nyerte a számot, megelőzve Rab Attilát és Petz Barnabást. Tizedik bajnoki címét nyerte Vindics Balázs, aki az 1500 m után 800 m-en sem talált legyőzőre, sőt! Az UTE futója ismét nagyot alkotott, óriási egyéni csúccsal 1:46.63-mal zárt az élen, Pápai Márton és Kiss Gergő Xavér nyakába került még érem. Ifjúsági Eb-ezüstérmes korosztályos országos csúcstartónk, Takács Boglárka 200 m-en is győzni tudott, méghozzá kiváló futással, hiszen 23.73-as egyéni csúccsal nyerte a számot. Nem volt könnyű dolga azonban, hiszen a második helyet megszerző Nádházy Evelin is megjavította egyéni legjobbját, a bronzérmet Sorok Klaudia nyerte. Az uraknál az első két helyen a tegnapi 100 m éllovasai végeztek, ezúttal azonban a bajnoki cím 21.21-gyel Boros Bencéhez került, Szabó Dániel és a távolugrást megnyerő Szabó László előtt. A női 5000 m aranyérmese az idei U23 Európa-bajnokság finalistája, Mógor Boglárka lett 17:00.94-gyel, Bicsák Flórát és az egyéni csúcsot futó Ladányi Fruzsinát maga mögé utasítva. A férfiak döntője Kovács Benjámin sikerét hozta, 14:17.11-es idővel 10. országos bajnoki címét szerezte a BHSE középtávfutója. A dobogóra nemrégiben U20 kontinensbajnoki 4. helyen végző Palkovits István és az idei legjobbját elérő Szögi István Dániel állhattak még fel. A bajnokság zárószámai a 4x400 m váltók voltak, a nőknél az SVSE négyese (Berzsenyi Kata – Bányai Petra – Hadnagy Zsóka – Göncz Anna) nyert 3:59.62-vel a TFSE előtt, míg az uraknál az FTC (Varga Dániel – Fekete Gábor -Szabó László – Pozsgai Dániel) állhatott fel a dobogó legfelső fokára 3:20-36-tal, a TFSE és a BHSE csapatait megelőzve.

Mellékletben a 124. Atlétikai Magyar Bajnokság jegyzőkönyve.