Izgalmas versenyek Győrben

Sport XXI. Egyéni pályaverseny

Hétvégén került megrendezésre az Észak-Dunántúli régió Sport XXI. egyéni pályaversenye, amit eredetileg Tatabányára írtak ki a szervezők, azonban a megkezdett pályafelújítás miatt Győrben versenyeztek egymással az U11 és az U13 korosztály atlétái.

Az időjárás kedvezett a versenynek, az erős mezőnyök pedig jó eredményekre sarkallták az indulókat.

Öt győzelemmel a legtöbb aranyérmet a Soproni AC zsebelte be (Rónai András U13 60m, ötösugrás – Kovács Boldizsár U11 1000m, vortex – Kiss Laura U13 1000m), négyszer voltak a dobogó tetején a Mosonmagyaróvári AC fiataljai (Scheili Virág U13 60m - Forrai Attila U11 60m, hármasugrás – Fazekas Sára U11 vortex).

Három győzelemnek örülhetett a Footour S.E. Tata Atlétika egyesülete (Buchner Jonatan U11 300m – Molnár Balázs U13 1000m – Bojtor Zsuzsanna U13 vortex ) , valamint a két hazai klub a Horn-Bercsényi DSE (Polgár Zsófia U11 60m, 300m – Dürgő Balázs U13 vortex) és a Győri AC is ( Zemen Zalán U13 300m - Fekete Sára U11 1000m -  Tolnay Réka hármasugrás). A TSC Geotech két arannyal (Boczonádi Bora U13 300m, ötösugrás) utazhatott haza.

Az első három helyezett Sport XXI. érmet, a negyedik és ötödik helyezettek pedig oklevelet vehettek át, valamint minden gyermek matricát és müzliszeletet kapott.

A verseny gördülékenyen az időrend szerint 2 óra alatt lezajlott, köszönhetően a Horn-Bercsényi DSE idősebb atlétái és a versenyzők szülei alkotta versenybírói csapatnak.

A fotókat Kapuyné Kasza Gyöngyi készítette, amelyet ezúton is köszönünk!