Sport XXI és Kölyök Atlétika mezei futóverseny - Észak-dunántúli régió - Környe

Soproni AC győzelem két korosztályban

Borongós, esős időben rendezték a Sport XXI Észak–dunántúli régiójának mezei futóversenyét. A megmérettetést új helyszínen, Környén szervezte meg a TSC-Geotech Atlétikai Szakosztálya, Reichnach Ferenc vezetésével. Előzetesen 280 nevezés érkezett a szervezőkhöz.

Idén először szerepelhettek a legkisebb korosztály képviselői. A Kölyök Atlétika futamban nagyságrendileg 700 métert kellett teljesíteni a 2011-2013-as születésű ifjú atlétapalántáknak, akik hetvenhárman álltak rajthoz. A verseny első három célbaérkezője a tatai Footour SE atlétája volt, Wicha Timon, Perger Ádám, Perger Deni sorrendben. A csapatversenyt így természetesen ők nyerték. 2. TSC Dózsa 3. Győri AC 4. Horn-Bercsényi DSE 5.Footour SE „B” 6. Mosonmagyaróvári AC 7. TSC-Váci

Az U11-es mezőnyben a fiúknál a sorrend: 1. Kovács Boldizsár (Soproni AC), 2.Buchner Jonatan (FOOTOUR SE), 3.Haltrich Samu (TSC-Geotech)

A lányoknál: 1. Fekete Sára (Győri AC), 2. Molnár Réka (FOOTOUR SE), 3. Koch Nóra (Soproni AC)

Összesen 87 indulót és 10 csapatot lehetett értékelni.
A csapatverseny végeredménye: 1. Soproni AC, 2. Footour SE, 3. Győri AC, 4. TSC-Geotech, 5. Horn-Bercsényi DSE, 6. Mosonmagyaróvári AC, 7. TSC-Geotech „B”, 8. TSC-Geotech „C”, 9. TSC-Geotech „D”, TSC-Geotech „E”

U13-as korosztályban 59 fő érkezett célba a cca. 2100 méteres táv megtétele után. A lányoknál Az első helyen Kiss Laura (Soproni AC) végzett. 2. Boczonádi Bora (Tatabányai Sport Club) 3. Dolmány Emma (Soproni AC).

A fiúknál a következő sorrend alakult ki: 1. Mayer Zsombor (TSC-Geotech), 2. Molnár Balázs (FOOTOUR SE) 3. Koch Ambrus (Soproni AC)

Csapatversenyben: 1 Soproni AC 2. TSC-Geotech, 3. Footour SE 4. Horn-Bercsényi DSE a végső sorrend

A versenyen mindvégig Árvai Róbert, a Tatabányai Sport Club kiválósága, korosztályos országos bajnok volt a futamok felvezető atlétája.

Köszönet Környe önkormányzatának és a szervezőknek a remek hangulatért.

Minden célba érkező matricát, csokit, üdítőt kapott megérdemelt jutalomként.