Csere Gáspár és Szabó Tünde a maratoni táv idei bajnokai!

Csere Gáspár célba érkezése (fotó: Kámán Bálint)

A szigorú higiéniás szabályok betartásával megrendezett 35. Spar Budapest Maratonon, a klasszikus távon elsőként Csere Gáspár, a BEAC futója ért célba és lett magyar bajnok, ideje 2:17:43 óra. Magyar bajnokságot ettől jobb idővel a Vasas színeiben versenyző Rezessy Gergely nyert legutóbb, még 1998-ban, aki akkor 2:15:38 óra alatt teljesítette a távot. Utóbbi klub versenyzőjeként Jenkei Péter ezúttal kénytelen volt megelégedni a második hellyel, ideje 2:20:58 óra lett. A bajnoki dobogó harmadik fokára a férfiaknál Fehér Márk, a Jogging Plus versenyzője állhatott fel, aki 2:35:30 óra alatt ér célba.

Szabó Tünde A női versenyben papírforma győzelem született. Esélyeshez méltóan Szabó Tünde, a PVSK atlétanője 2:43:39 órás futásával szerezte meg a bajnoki címet. Mögötte a Tiszakécske VSE futója, Ménes Anita lett a második, aki 2:47:33 óra alatt teljesítette a 42 195 méteres távot, amíg a bronzérem ezúttal a 2:49:45-öt futó Virág-Erdélyi Zsófia nyakába került. A táv teljesítésére vállalkozó versenyzőket 15 Celsius-fok várta a rajtnál, később pedig némi eső tarkította az eseményt.

A hétvége másik országos bajnokságát Székesfehérváron rendezték, ahol az ifjúságiak, serdülők és újoncok mérethették meg magukat többpróbában. A korosztályra szabott összetett versenyekben az ifjúsági fiúknak nyolc, a nőknek hét, a serdülő fiúknak hat, a serdülő lányoknak öt, az újoncoknak pedig variációnként négy-négy versenyszámban kellett bizonyítaniuk felkészültségüket. Az ifjúsági férfiak közül az Ikarus-os Gálpál Zsombor bizonyult a legjobbnak, aki  a nyolcpróbában 5688 pontot ért el (11.75/+0.3 - 6.27/+0.1 - 16.22 - 54.46 - 14.63/+2.2 - 1.83 - 64.05 - 5:09.22). Az ifjúsági női hétpróba győztese ezúttal Barna Patrícia, a KARC atlétája lett, aki 5220 pontos eredményt produkált (15.62/-0.1 -  1.77 - 12.55 - 26.51/+1.3 - 5.66/+2.3 - 37.86 - 2:29.99). Kiemelendő még GEAC-os Kriszt Sarolta  eredménye, aki a serdülő leány ötpróbában ért el bíztató, 3567 pontos eredményt (11.74/+0.5 - 5.39/0.0 - 37.28 - 1.62 - 2:34.27).

Október 10-én, szombaton léptek dobókörbe Tapolcán az ország kiváló kalapácsvetői a Dr. Papp Pál - Csermák József Kalapácsvető Emlékversenyen. Az évadzáró versenyen a hölgyek között - a még csak serdülő korú - Viszkeleti Villő felnőtt szerrel 57.02 métert, a 3 kilogrammos szerrel pedig 67.16 métert ért el a Szombathelyi SI versenyzője. A junior férfiak között Dobó SE atlétája, Doma Benedek a 6 kilogrammos szert 73.00 méterre hajította. Az ifjúságiak versenyében Pápai AC dobója, Fürdei Dániel 73.95 métert ért el az 5 kg-os kalapáccsal, de a VEDAC-os Csekő Miklós is 70 méter felett tudott teljesíteni: végső eredménye 71.56 méter.  A vásrnapi gerelyhajító versenyen nem maradt el Kövér Fanni nagy dobása sem, aki az 500 grammos gerelyt ezútal 55 méter fölé repítette.