Halász Bence 78.18 métere és Szögi István 3:40.73-as ideje egyaránt második helyet ért

Atlétáink Lengyelországban és Csehországban versenyeztek

Chorzówban, a 66. ORLEN Janusz Kusociński emlékversenyen négy magyar atléta is megmérette magát az erős nemzetközi mezőnyben augusztus 25-én. A World Athletics Continental Tour Silver sorozatába tartozó versenyen a kalapácsvetés számban 80.09 méteres dobásával győztes Wojciech Nowicki mögött végzett Halász Bence 78.18 méteres eredménnyel, amivel azonban 13 centiméterrel túldobta másik lengyel vetélytársát: Pawel Fajdeket.

Farkas Petra ezúttal a harmadik helyen tudott végezni a nők távolugró versenyében 6.42 méteres ugrásával, amíg dr. Nguyen Anasztázia 6.37-tel ötödik lett. Ötödik helyen ért célba Mátó Sára a nők 400 méteres gátfutó számában, ideje 57.34 másodperc.

Kozák Luca 100 méteres gátfutásban indult, egészen a nyolcadik gátig bíztatóan futott, ám a legvégén elveszítette egyensúlyát és az utolsó gátat kézzel volt kénytelen ledönteni.

A csehországi Brünnben az SVSE három versenyzője állt rajthoz. Szögi István és Kiss Gergő 1500 méteren futottak kiválóan: előbbi 3:40.73 perces, utóbbi pedig 3:44.27 perces idővel ért célba a második és negyedik helyen. Bartha-Kéri Bianka 400 méteren 54.56 másodpercet ért el és lett második.