U18 csúcsot és a fiatalok kiváló eredményeit hozta a hétvége

A 20 km OB mezőnye (forrás: beol.hu)

Vác, XVI. Németh Miklós Gerelyhajító Verseny

A múlt hét utolsó napján, 2020. 09. 27-én megrendezett versenyek közül, a váci XVI. Németh Miklós Gerelyhajító Versenyen született egy ifjúsági országos csúcs női gerelyhajításban. Nem lesz meglepetés az atlétika követői számára, hogy Kövér Fanni ezúttal az 500 grammos szert dobta mindenkinél messzebbre a korosztályában. A VEDAC versenyzője, a harmadik sorozatban elért 56.25 méteres dobásával nyerte meg az ifjúságiak versenyét, és a többi sorozatban is stabilan 50 méter felett teljesített.

Békéscsaba, gyalogló bajnokság

magánarchívum) A felnőttek 20 kilométeres és a fiatalkorúak hosszútávú gyalogló bajnoksága 9:00 órakor rajtolt el Békéscsabán, a Jókai és a Petőfi utcán kialakított 1000 méteres utcai pályán. A férfiak versenyében - esélyeshez méltóan - Helebrandt Máté, világbajnoki 5. helyezett gyalogló nyert 1:23:22 órás idővel. A BHSE versenyzője, Venyercsán Bence 1:24:53-mal a második helyet, klubtársa Srp Miklós 1:27:22-vel a bronzérmet jelentő harmadik helyet szerezte meg. A hölgyek versenyében Kovács Barbara, a hazaiak gyaloglója tudott felülkerekedni a BHSE atlétáin, és 1:34:20 órás idővel magyar bajnoki címet szerzett. A második és harmadik helyen a Récsei-testvérek értek célba: Récsei Rita 1:40:14-gyel ezüst, Rabné Récsei Petra 1:49:54-es idővel bronzérmet szerzett.

Bíztató időt produkált a fiatalok közül a békéscsabai Zahorán Petra, aki 1:16:33 óra alatt teljesítette a versenyt, s ezzel megnyerte a junior nők 15 kilométeres versenyét. Az ifjúságiak között Spiller Tiziana 49:30 percre javította egyéni legjobb idejét a 10 kilométeres távon. A serdülők között - a szintén békéscsabai - Kovács Alexandra 24:52 perc alatt ért célba 5 kilométeren és lett országos bajnok.

Pasarét, 10 000 méteres OB

Késő délután rajtolt el a Pasaréti Sportcentrum atlétikai pályáján a 10 000 méteres országos bajnokság női és férfi mezőnye. A 17:30-kor induló női döntőt a BHSE futója Böhm Lilla nyerte 34:53.42 perces idővel. Második helyen ért célba Kácser Zita, a DSC-SI versenyzője, aki 35:07.14 perc alatt ért be. A bronzérmet a félmaratoni táv idei országos bajnoka, a 25 körös távot 35:46.05 perc alatt teljesítő Kovács-Garami Katalin szerezte meg. A legjobb 23 év alatti versenyző a Budapesti Honvéd futója, Bánhidi Eszter lett 36:58.65-tel, a leggyorsabb junior pedig Merényi Panna volt, aki az Ikarus színeiben 36:24.93 perc alatt ért célba, ezzel a felnőttek közt negyedik, a korosztályában első lett. A PSN junior korú futója, Varga Eszter 36:30.23 perces idővel ötödik, a korosztályban második lett.

magánarchívum) A férfiak 10 000 méteres bajnoki címe egy izgalmas verseny hajrája során dőlt el, amelynek  legvégén Szemerei Levente, a Szekszárdi Sportközpont futója ért célba elsőként, 30:12.40 perces egyéni csúcsot teljesítve. Másodikként ért célba a BEAC-os Csere Gáspár, ideje 30:13.94 perc. A bronzérmet Palkovits István, a KARC atlétája szerezte meg, aki 30:16.32 perc alatt tette meg a távot. Szemerei Levente egyúttal az utánpótláskorúak bajnoki címét is megszerezte. A 10 000 méteres futamok előtt még nemenként 2-2 darab 800 méteres nyílt futamot rendeztek. A férfiak között Vindics Balázs nyert 1:46.62 perces kitűnő idővel, a második helyen pedig a főként 400 méteres gátfutásban jeleskedő Huller Dániel végzett, aki 1:49.36 perc alatt teljesítette a kétkörös távot. A hölgyek között K. Szabó Gabriella tudott nyerni 2:10.72 perces futása nyomán.