Viharos időben is helytálltak az U23 és a junior korosztály atlétái

Zivatar szakította félbe az U23 és junior korosztályú atléták országos bajnoki küzdelmeit augusztus 15-én szombaton az Ikarus BSE atlétikai pályáján. A verseny első pár órája még napsütésben és melegben zajlott, majd a későbbiekben fordult esősre az idő, a vihar intenzitása miatt pedig a versenybíróságnak le kellett állítani versenyt, majd pedig új időrend készült. Sajnos a második napon is okozott némi csúszást az esőzés, azonban miként a felnőttek bajnokságán, ez most sem szegte kedvét az atlétáknak, bár a szombaton félbeszakított számokban versenyzőket különösen nagy próbatétel elé állította a helyzet.

U23 korosztály:

Az első nap egyik legbíztatóbb futásával lett U23 magyar bajnok 110 méteres gátfutásban Szeles Bálint az Egri Sportiskola versenyzője, aki 13.88 másodperces új egyéni csúcsot állított fel, 200 méteren pedig 21.58-as, ugyancsak egyéni rekordot elérve lett bajnok. Férfi 100 méteren magabiztosan tudott nyerni Máté Tamás (FTC) 10.61-gyel, Érdemes megemlíteni Bencsik Ádámot, aki 400 méteres gátfutásban nyert bajnoki címet 52.77 másodperces új egyéni csúccsal. 400 méteres síkfutásban Bartha Előd, 800 és 1500 méteren pedig Kovács Marcell lett országos bajnok. A férfiak 3000 méteres akadályfutása Palkovits István (KARC) magabiztos győzelmét hozta, ideje: 8:43.78 perc. A kecskeméti futó duplázott, hiszen az 5000 méteres síkfutás versenyszámában is diadalmaskodni tudott 14:36.94 perces idejével.

Magasugrásban a férfiak között Horváth Koppány, rúdugrásban Simonváros Csanád győzött. A férfiak távolugró versenyében mindössze 1 centiméter döntött Pap Kristóf és Pázmándi Dominik között, akik egy izgalmas verseny 6. sorozatában ugrották legjobbjaikat, a szolnoki ugró 7.46 métert, Pap pedig 7.47 métert. Utóbbi atléta, aki nemrég igazolt Szombathelyről a Ferencvárosba, a hármasugrást is megnyerte. Súlylökésben Kovács László nyert bajnoki címet. Rába Dániel, a Dobó SE felnőtt OB bronzérmes atlétája két bajnoki címet is szerzett, egyiket kalapácsvetésben 70 méter feletti dobásával, a másikat pedig diszkoszvetésben. Gerelyhajításban a házigazdák versenyzője, Kovács Noel tudott győzni.

Kiváló egyéni csúcsot futott az U23 korosztály női 100 méter előfutamában Csóti Jusztina (FTC), aki 11.69-cel hangolódott a döntőre, azonban ott mindössze 2 századmásodperccel alulmaradt Farkas Petra Beáta (BHSE) ellenében, idejeik 11.78 és 11.80 másodperc lettek. Farkas Petra távolugrásban is indult, ahol azonban a jó formában versenyző Lesti Diana, a TSC-Geotech atlétája az ötödik sorozatban elért 6.50 méteres eredményével U23 bajnok lett, mögötte végzett Farkas 6.36-tal.  Női 200 méteren Pótha Johanna 24.26 másodperces egyéni csúcsot elérve lett magyar bajnok, az ezüstérmes Furulyás Lili Fruzsina 24.51-es ideje is egyéni csúcs. 800 és 1500 méteren Tóth Lili Anna tudott duplázni, aki előbbi számot 2:11.13-as idővel, az utóbbit pedig 4:24.83-mal nyerte meg. Női 5000 méteren is a BHSE-hez került a bajnoki cím Molnár Léda 17:01.13 perces futása által. A 100 méteres gátfutásban szoros döntő után a Ferencváros örülhetett bajnoki címnek, amelyet Edőcs Fanni szerzett 13.80 másodperces futásával, mögötte 3 századnyira futott be Sorok Klaudia a Horn-Bercsényi DSE gátasa. A hosszabbik gátfutó számban magabiztosan győzött az ARAK versenyzője Mátó Sára, aki 57.86-ot futott.

Női magasugrásban Renner Luca revansot tudott venni Fekete Fédrán, így 1.81 métert ugorva lett U23 magyar bajnok az MTK versenyzője. Női hármasugrásban Tarnóczy Virág, női rúdugrásban Klekner Hanga Csenge győzött. Női súlylökésben Veiland Violetta magabiztosan nyert 15 méter feletti lökéseivel, illetve hasonlóan uralta a mezőnyt diszkoszvetésben is. Kalapácsvetésben Németh Zsanett, a Dobó SE versenyzője tudott győzni, amíg a női gerelyhajítás a VEDAC-os Máté Fanni Szabina győzelmével zárult.

A 4x100 méteres férfi váltófutást az FTC, a nőit a Szolnoki MÁV-SE csapata nyerte meg. 4x400 méteren a Vasas váltói győzedelmeskedtek.

Junior korosztály:

Férfi 100 méteren Illovszky Dominik 10.68-as futásával 5 századdal előzte meg Farkas Bencét és lett magyar bajnok. Utóbbi 200 méteren 21.42-es idei legjobbját teljesítve nyert bajnoki címet. A hölgyeknél Takács Boglárka (ARAK) duplázni tudott: 100 és 200 méteren egyaránt bajnoki címet szerzett. Férfi 400 méteren 5-en futottak 49 másodpercen belül, Huller Dániel pedig egyedüliként 48 alatti idővel lett magyar bajnok: az elért 47.31 lett idei legjobbja. Ő is egy duplázó, hiszen fő számát, a 400 méteres gátfutást is megnyerte 52.16 másodperccel, mögötte Bánóczy Árpád Nimród és Molnár Attila is új egyéni csúcsokat állítottak fel. A nők 400 méteres síkfutó számában Répássy Hanna tudott győzni 55.33-as idővel. Férfi 800 méteren Apáti Bence, a nőknél pedig a már említett Répássy Hanna nyert, akit szorosan követett K. Szabó Gabriella. Ő volt egyúttal a női 1500 méteres verseny egyik főszereplője, hiszen Urbán Zitával szinte egyszerre értek célba, mégpedig olyannyira, hogy a célfotó alapján sem lehetett különbséget tenni a beérkezés sorrendjéről, így 4:30.45 perces idővel mindkettőjüket aranyérmesként hirdették ki. A férfiak 1500-as versenyét Zsetnyai Ákos (SVSE) nyerte, aki vasárnap 5000 méteren megismételte sikerét. A rövidebbik gátfutó számban Nagy Richárd győzött 14.05 másodperccel, a hölgyeknél e versenyszám Dobránszky Laura győzelmét hozta. A gyalogló számokban Tóth Norbert (Hunyadi DSE) és Zahorán Petra (Kopp Békéscsabai AC) tudtak győzni. Doma Benedek (Schäffer Tamás)

Magasugrásban borult a papírforma a férfiaknál, hiszen Hodossy-Takács Sámuel egyértelmű esélyesként indult, ám a verseny úgy hozta, hogy a magasságokat elsőre teljesítő miskolci Török Gergely nyert beállítva 2.08 méteres egyéni csúcsát, másodikként került rangsorolásra a kecskeméti Németh Mátyás, így a debreceni atléta bronzéremmel zárt. A női magasugrásban Szűcs Szabina nyert 1.76 méterrel. A férfi rúdugrás is hasonló meglepetéssel zárult, hiszen a felnőtt magyar bajnok Nagy Marcell utoljára a 4.70-es magasságot teljesítette, addig Böndör Márton 10 centiméterenként haladva végül 5.01 centimétert teljesített, amely számára egyéni csúcsot jelentett. A hölgyeknél az MTK-hoz került a bajnoki cím, Hornácsik Gréta 3.80 méteres eredmények folyományaként. Távolugrásban az utolsó körben ugrott 6.94 méteres eredményével szerzett magyar bajnoki címet a Miskolci Sportiskola ugrója Pintér Erik, a hölgyeknél pedig 6.03-mal magabiztosan nyert az ARAK-os Endrész Klaudia. A női hármasugrásban ezúttal Áts Viktória nyakába került az arany, aki ezúttal 3 centiméterrel ugrotta túl versenytársát, Szűcs Szabinát. A férfiaknál Gerics Roland győzött, aki ugyancsak 3 centiméterrel ugrott jobbat, mint az ezüstérmes Rivasz Martin.

Súlylökésben Fekete István és Losonczi Blanka tudtak győzedelmeskedni, aki a diszkoszvetés versenyszámot is megnyerte. Férfi diszkoszvetésben kettős sikert könyvelhetett el a VEDAC Strigencz Zalán és Péringer Márk által. Kalapácsvetésben a 6 kilogrammos szert 71.23 méterre dobva lett magyar bajnok Doma Benedek, klubtársa Rajczi Bianka pedig 57 méter feletti dobással győzött a hölgyek között. Férfi gerelyhajításban Járvás Máté Tamás, női gerelyhajításban Sári Pálma egyéni csúccsal győzött.

A 4x100 méteres váltókban a férfiaknál BHSE, a nőknél pedig a GEAC csapat győzött, 4x400 méteren pedig a Dunakeszi VSE, a nőknél pedig az SVSE váltóját hirdették ki győztesként.

(fotók: Schäffer Tamás)

Kovács Soma

A következő bajnokságot 2020. augusztus 22-23. között tartják Debrecenben az ifjúsági korosztály számára.