Baji Balázs és Kozák Luca sikere Metzben

Baji Balázs

Baji Balázs ezüstéremmel tért vissza a nemzetközi porondra, Kozák Luca pedig egy bronzzal zárta első gátfutó versenyét a fedettpályás szezonban.

Jól sikerült a szombati nap a magyar atlétika számára. Metzben, a francia fedettpályás bajnokságon Baji Balázs 7.71 másodperces idejével második lett és ahogy ő írta az Instagram oldalán, ezzel ott van "Újra a nemzetközi élmezőnyben". Szűcs Valdó is bejutott a döntőbe és 7.79-el a negyedik helyet szerezte meg. 7.54-el nyert az amerikai Jarret Eaton, aki 2018-ban ezüstérmes volt a fedettpályás vb-n.

Kozák Luca Metzben indult először gátfutó versenyszámban az idényben, és már az első futamban 8.12-t futott, amit a döntőben 8.07-re tudott javítani, amivel feljutott a dobogóra. Mindössze egy századmásorperccel volt gyosabb nála a második helyezett amerikai Taliyah Brooks, míg a győztes nigériai Tobi Amusan ideje 8.00 lett.

Folytatás kedden a szintén franciaországi Lievinben, a World Athletics Indoor Tour Gold versenyen!