Böhm Lilla és Szemerei Levente a mezei futás 2021-es magyar bajnokai

Mezei Futó Bajnokság 2021

A hölgyek mezőnyében abszolút kategóriában Böhm Lilla lett a női 5 kilométeres mezei futás országos bajnoka. A Budapesti Honvéd versenyzője után másodikként a veszprémi SVSE futója, Varga Gréta futott be és nyert ezüstérmet, majd harmadikként ismét egy honvédos verenyző, Urbán Zita lépett fel a dobogóra! Varga Gréta részvétele a versenyen nagyon jó hír, hiszen most tért vissza koronavírusos betegségéből felépülve.

A férfiak 8 km-es versenyének győztese Szemerei Levente, a Szekszárdi Sportközpont versenyzője lett, aki 6 másodperccel előzte meg a tavalyi bajnokot, Bicsák Bencét (PSN Zrt.). Közvetlenül utánuk ért a célba és lett bronzérmes a fedett pályás szezon egyik legsikeresebb magyar férfi versenyzője, Szögi István (SVSE).

A koronavírus okozta korlátok közül végre egy napsütéses szabadtéri versenyre kiszabaduló atléták eufóriájától különleges hangulatú volt a kecskeméti Mezei Futó Magyar Bajnokság. Adamik Zoltán, a verseny szervezője fontosnak nevezte, hogy a résztvevők nagyon fegyelmezetten tartották be a járványügyi szabályokat.

Mezei Futó Magyar Bajnokság, Kecskemét, győztesek:

női 5 km,

abszolút: Böhm Lilla (BHSE) 15:23 perc

U23-as korosztály: Molnár Léda (Ikarus BSE) 15:49 perc

U20-as korosztály: Varga Gréta (SVSE) 15:45 perc

férfi 8 km,

abszolút és U23-as korosztály: Szemerei Levente (Szekszárdi Sportközpont) 22:55 perc

Junior U20: Gáll András (Trion SC) 23:41 perc