Dawit Seyaum megdöntötte az 5 kilométeres utcai futás világrekordját

Dawit Seyaum

Már nem Beatrice Chepkoech az 5 kilométeres utcai futás női világrekordere, miután a szombati Urban Trail Lille nevű versenyen Dawit Seyaum két másodperccel megjavította a kenyai 14:43-as rekordját.

Az etióp 1500 méteres specialista csupán élete negyedik utcai versenyén vett részt, és két olyan riválissal vívott nagy harcot a győzelemért, mind az akadályfutó Norah Jeruto, illetve a pont az 5000 méteren legerősebb Meskerem Mamo.

Seyaum előbb a 4. kilométeren Mamót szakította le magáról, majd egy óriási hajrával Jerutót is lehagyta az észak-franciaországi város esti fényeiben rendezett viadalon. A 25 éves futó 14:41 alatt teljesítette a távot, alig két másodperccel átadva a múltnak az előző, vegyes összetételű mezőnyben futott női 5 kilométeres világcsúcsot.

Az alig 20 évesen Gyémánt Ligát nyerő Berihu Aregawi csupán egy másodpercre volt attól, hogy a férfiaknál is megdőljön a világrekord. Az etióp atléta 12:52-es idővel ért célba, amivel több mint fél perces előnnyel nyerte meg a versenyt Hosea Kiplangat és Yasin Haji előtt.

A 10 kilométeres távon a nőknél a kenyai Celliphine Chespol (30:21), a férfiaknál az etióp Chimdesa Debele Gudeta diadalmaskodott.