Élmezőnyben versenyzett, 6. lett a magyar vegyes váltó Dublinban

Ismét előkelő pozícióban végzett egy európai atlétika versenyen a magyar válogatott, a tavaszi csapatbajnokság és az U23-as Eb után most a mezei futásban mutatták meg, hogy ott vannak a legjobbak között.

Kísérleti versenynek indult, hatodik helyezés lett belőle - ez a dublini Mezei Futó Európa Bajnokságon indult magyar vegyes váltó eredménye egy mondatban. A Tóth Lili Anna, Pápai Márton, Ohn Kinga, Szögi István alkotta négyes olyan nemzetek válogatottjait utasította maga mögé, mint Svájc, Olaszország, vagy Ukrajna. Az élen az Egyesült Királyság csapata végzett, 18:01 alatt teljesítették a 6000 métert, a magyarok 18:25-tel lettek hatodikok. Az olimpikon Tóth Lili Anna kezdett, harmadikként adta át a stafétát, Pápai Márton 7., Ohn Kinga a 6. helyen ért a váltóponthoz, majd a szintén olimpikon Szögi István is keményen szántotta az ír sarat, sikerült behoznia a válogatottat a hatodik helyen.

Hasonlóképpen kiemelkedő Pataki Anna 16. helye is, hiszen a múlt heti bostoni bravúrja után most 8000 méteren tudott az európai elit mezőnyben az élbolyban végezni.

"Kipróbáltuk magunkat egy számunkra igen nehéz terepen" - értékelte az eredményt Scheidler Géza, a MASZ sportszakmai igazgatója. "Mindenféleképpen elgondolkodtató a vegyes váltó a jövőre nézve, hiszen nem csak a mezei futásban, hanem pályaversenyeken is egyre többször vannak futamok ebben a versenyszámban. Az, hogy a pályaversenyekhez szokott atlétáink hatodikok lettek a mezeifutásban rutinos riválisaik között, azt jelenti, hogy nagyon jó formában vannak." - tette hozzá.