Kenyai győzelmeket hozott a Valencia Marathon

Valencia Marathon

A kenyai Nancy Jelagat és Lawrence Cherono sikerével zárult a vasárnapi Valencia Marathon. A versenyt tavaly a járvány miatt nem rendezték meg, idén 14 200 futó vett részt rajta.

A helyenként 60 km/órás szélben zajló versenyen az első öt kilométert 16:26 perc alatt teljesítette a női élmezőny, ami egy 2 óra 20 percen belüli célba érkezést prognosztizált. Ez végül egyedül a győztes Nancy Jelagatnak sikerült, aki 2:19:31 alatt teljesítette a 42 195 méteres távot, amivel több mint 14 percet javított élete legjobbján.

A férfiaknál a félmaratoni táv világbajnokaként az egyik legnagyobb névnek számító Geoffrey Kamworor már a verseny első szakaszában elveszítette a kapcsolatot a többi elit futóval. Féltávhoz heten érkeztek meg legelöl, ekkor az óra 1:02:18-at mutatott.

A rendkívül izgalmas hajrá négy kilométerrel a vége előtt kezdődött, amikor már csak négyen, Lawrence Cherono, Kinde Atanaw, Chalu Deso és Gabriel Geay harcoltak a győzelemért. Közülük Deso váltott először ritmust, és közben Kamworor - Philemon Kacherannal együtt – szépen felzárkózott.

Az első hely végül Cherono, Kacheran és Deso között dőlt el, előbbi javára, aki óriási hajrával nyerte meg a versenyt. „Örülök, hogy sikerült győznöm, a körülmények nem voltak ideálisak ahhoz, hogy egy igazán gyors maratonit tudjak futni, de ennek ellenére nagyon élveztem a versenyt és még biztosan visszatérek, hogy javítsak az időmön” – mondta a World Athleticsnek a 2:05:12-vel diadalmaskodó Cherono, aki pályafutása eddigi 18 maratonijából 15-ször felállhatott a dobogóra.

Másodikként Deso ért célba, mögötte pedig Kacheran, aki 46 másodperccel megdöntötte az egyéni csúcsát. A kétszeres New York Marathon-győztes Kamworor szintén élete legjobbját teljesítette, és jó erőbeosztással a negyedik helyig küzdötte vissza magát.