Sydney McLaughlin

Egy nappal a férfiak tízes listája után a nemzetközi szövetség a nőknél is megnevezte azt a tíz atlétát, akik a World Athletics Awards gálán az Év női atlétája-díjért harcba szállhatnak.

Íme a tíz jelölt a WA Év női atlétája díjra:

• Valarie Allman (amerikai) – olimpiai és Gyémánt Liga-győztes diszkoszvetésben, aki immáron észak-amerikai rekordernek is mondhatja magát
  • Jasmine Camacho-Quinn (Puerto Ricó-i) – a 100 méteres gátfutás olimpiai bajnoka, aki Tokióban új olimpiai csúcsot futott, 12.26-os eredményével minden idők negyedik leggyorsabbja lett
  • Sifan Hassan (holland) – az 5000 és a 10 000 méter olimpiai bajnoka, az 1500 méter olimpiai bronzérmese, aki két napig a 10 000 méter világrekordját is birtokolhatta
  • Faith Kipyegon (kenyai) – az 1500 méter olimpiai bajnoka és Gyémánt Liga-győztese, a táv kenyai rekordere
  • Mariya Lasitskene (orosz) – olimpiai bajnok és Gyémánt Liga-győztes magasugrásban, aki 2.05 méterrel a világ idei legjobb eredményének a tulajdonosa
  • Sydney McLaughlin (amerikai) – 400 méteres gátfutásban és a 4*400 méteres váltó tagjaként is olimpiai bajnok lett, aki két alkalommal is megdöntötte a 400 gát világcsúcsát
  • Shaunae Miller-Uibo (bahamai) – Tokióban megvédte 400 méteres síkfutásban az olimpiai bajnoki címét, a táv szabadtéri és fedett pályás észak-amerikai rekordere
  • Athing Mu (amerikai) – 800 méteren és a 4*400 méteres váltó tagjaként is olimpiai bajnok lett, a 800 méter új fedett pályás világrekordere az U20-asok között – ebben a korosztályban szabadtéren a 400 és a 800 méter U20-as észak-amerikai rekordját is átírta
  • Yulimar Rojas (venezuelai) – olimpiai bajnok és Gyémánt Liga-győztes hármasugrásban, Tokióban a szám világrekordját is megdöntötte
  • Elaine Thompson-Herah (jamaicai) – a 100 és a 200 méter mellett a 4*100 méteres váltó tagjaként is olimpiai bajnoki címet ünnepelhetett, minden idők második leggyorsabb futója lett 100-on és 200-on is, a Gyulai István Memorial legjobb eredményének birtokosa

Abban, hogy ki nyeri meg a díjat, a sportág rajongóinak is lesz beleszólása, a nemzetközi szövetség Facebook-oldalára feltöltött grafikáira november 6-ig leadott lájkok alapján. Ez 25 %-os súllyal bír majd abban, hogy melyik öt atléta lesz majd, akik közül decemberben a World Athletics Awards gálán kiválasztják majd a végső győztest.