Molnár Janka triplázott a Magyar Szuper Liga Döntőjében

Molnár Janka

Vasárnap a 8. Atlétikai Magyar Szuper Liga Döntőjében számos remek teljesítménynek lehettünk szemtanúi a budapesti Lantos Mihály Sportközpontban. A hétvége legeredményesebb atlétája Molnár Janka lett, aki három számban is aranyérmes lett. A Budafoki MTE atlétája mellett Márton Anita és Máté Tamás is duplázni tudott.

A vasárnap első száma a női súlylökés volt, amiben Márton Anita is dobókörbe állt, és ennek megfelelően meg is nyerte a versenyt. Világbajnok és olimpiai bronzérmes klasszisunk a második sorozatban elért 16.65 méteres dobásával mindenkit maga mögé utasított. Veiland Violetta lett az ezüstérmes, Beregszászi Renáta pedig a bronzérmesként zárt.

Tokiói olimpikon hétpróbázónk, Krizsán Xénia 13.88 másodperc alatt futotta le a 100 gátat, ami a hárompróba első száma volt. U20-as vb-bronzérmes tehetségünk, Szűcs Szabina 14.85-öt futott. Távolugrásban az MTK Budapest atlétája 6.20 méterrel zárt, ismét a KARC fiatalja előtt (5.80 méter).

A harmadik számban, a súlylökésben Krizsán eredménye 13.58 méter volt, összesítésben 2673 pontot szerezve nyerte meg a versenyt. Rajta kívül még Szűcs Szabina (2288 pont) és Bartha Lilla (2039 pont) állhattak fel a dobogóra.

Férfi kalapácsvetésben Halász Bence az egyik legnagyobb dobását mutatta be a 2021-es esztendőben, negyedik kísérletére 77.90 métert dobva nyerte meg az aranyérmet. Rába Dániel 74.35-tel a második, Pásztor Bence pedig 71.98 méterrel a harmadik helyen zárt.

Mögöttük Doma Benedek és Czeller Gábor is új egyéni csúcsot dobott – a Szombathelyi Dobó SE fiatalja 70.71 méterre, a VEDAC kiválósága 70.51 méterre dobta a kalapácsot.

Férfi magasugrásban Jankovics Dániel idei legjobb szabadtéri eredményével, 2.20 méterrel nyerte meg a versenyt. Az MTK Budapest sportolója 2.04 méteren szállt be a versenybe, és a 2.08, 2.11, 2.14 méteres magasságokat is elsőre vitte át. A 2.17 másodszorra, a 2.20 pedig harmadik kísérletre sikerült neki – utóbbi csak neki jött már össze, Bakosi Péter nem jutott át a léc felett. A bronzérmes Agárdi Péter 2.11 méterrel lett a harmadik.

Női rúdugrásban Klekner Hanga másodikra sikeresen átugrotta a 3.95 méteres magasságot, így a DSC-SI győzelmével zárult a Szuper Liga Döntője. Szabó Diana lett a második, az U20-as vb-bronzérmes Garamvölgyi Petra pedig a harmadik.

A szombati 400 sík után Molnár Janka fölényes sikerét hozta a női 400 gát is. A szám U23-as magyar csúcstartója ezúttal 57.67-es idővel ért célba és nyerte meg az aranyérmet. A Budafoki MTE versenyzője mögött Kiszel Zsófia és Dobránszky Laura végzett.

Kettős Koroknai-győzelmet hozott a férfi 400 gát. A versenyt tokiói olimpikonunk, Máté nyerte, 50.02 alatt teljesítve az egykörös távot. Tibor 51.14-gyel idei legjobbját érte el, a dobogó legalsó fokára pedig Varga Dániel állhatott fel.

Női hármasugrásban egy rendkívül izgalmas versenyt láthattunk. Az első kör után Nyisztor Petra vezetett 12.29 méteres ugrásának köszönhetően, majd jött Áts Viktória, aki a második sorozatban 12.50-nel az élre került. A negyedik körben 12.52-vel Nyisztor visszavette az első helyet, de nem tudta megőrizni azt, mert a TSC-Geotech atlétája 12.57 méterrel ismét „előzött” és megnyerte az aranyérmet. A dobogó alsó fokára Szűcs Szabina állhatott fel 12.36 méteres ugrásával, amivel a hárompróba ezüstérme után újabb medált gyűjtött be.

Bartha-Kéri Biankával az utolsó fél körig szépen tartották a lépést riválisai, ám az SVSE olimpikonja ekkor ritmust váltott és nagy előnnyel nyerte meg a 800 métert (2:03.62). A hajrában Heffner Hédi megelőzte Ferencz Annát, így ebben a sorrendben értek célba a második és harmadik pozícióban.

Férfi 800 méteren Szinte Bálint remekül vezette fel az első körben UTE-s csapattársának, Vindics Balázsnak a második 400-at, aki élt is ezzel és magabiztos győzelmet aratott. 1:48.00-s futásával bő másfél másodpercet adott Szögi Istvánnak (1:49.63), szűk kettőt pedig Együd Máténak (1:49.99).

Férfi gerelyhajításban Járvás Máté, az UTE atlétája 72.87 métert dobva lett első Gulyás Tamást (69.09 méter) és a világ idei legnagyobb U18-as dobásával bíró Herczeg György előtt (67.99 méter) az első.

Márton Anita a súlylökés után a diszkoszvetést is megnyerte – ebben a számban 56.16 méterrel idei legjobbját beállítva tudott diadalmaskodni. A második Kerekes Dóra lett (54.12 méter), Kövér Fanni pedig a gerelyhajítás ezüstérme után bronzérmet zsebelhetett be. A VEDAC fiataljának a 49.01-es dobása a legnagyobb, amit 2021-ben elért.

Kovács Barbara 46:47.62-es idővel lett első női 10 000 gyaloglásban, a Békéscsabai AC tokiói olimpikonja Récsei Ritával és Spiller Tizianával állhatott fel a dobogóra.

Férfi hármasugrásban a feltámadó szél Galambos Tibort is egy remek eredményhez segítette, aki 16.09 méterre repült az utolsó sorozatban, amivel megnyerte a versenyt. Szenderffy Dániel 15.26-tal lett ezüstérmes, Pap Kristóf pedig 14.85 méterrel bronzérmes.

Hihetetlenül szoros versenyt hozott a női 200 méter, amelyben Csóti Jusztina remekül kapta el a rajtot, de szorosan mögötte ott volt Molnár Janka is, aki az utolsó métereken megelőzte riválisát. A Budafoki MTE versenyzője 23.80 másodperces új egyéni csúccsal harmadik aranyérmét nyerte a hétvégén. A 100 méter győztese tőle alig három századmásodperccel elmaradva lett második, harmadik helyen pedig Takács Boglárka futott be.

Máté Tamás a 100 után a 200 métert is megnyerte. Az FTC atlétája harmadik érmét szerezte a két nap alatt, mert a szombati 400 méteren is alig maradt el az első helytől – egy körön ezüstérmet nyert egy napja. A félkörös távon nem adott esélyt senki másnak és 20.99-cel célba érve megnyerte a futamot. Mögötte Wahl Zoltán (21.73) és Enyingi Patrik Simon (21.80 – új PB) jött be.

Szabó Nóra már az első körben az élre tört 5000 méteren. A Margitszigeti AC atlétája egy héttel ezelőtt a Budapest Félmaratont nyerte meg, most pedig 16:25.46-os idővel lett övé az aranyérem. Mindkét eredmény fantasztikus egyéni csúcs. A második helyen a 16 éves Máramarosi Rita szintén élete eddigi legjobbját teljesítette (17:19.39), aki nemrég a serdülők között nyert Európa-bajnoki címet tájfutásban. Merényi Panna 17:30.64-gyel lett bronzérmes.

A férfiak 5000 méteres versenyében Szemerei Levente hasonló taktikát választott, mint Szabó a nőknél és rajt-cél győzelmet aratott. A Szekszárdi Sportközpont fiatalja 14:18.24-et futva lett első. Szemerei mögött négyen harcoltak a fennmaradó két medálért, közülük az utolsó körökben Vörös Márk taktikázott a legjobban és 14:21.86-os új egyéni csúccsal lett ezüstérmes, a bronzérem Farkas Dáriusé lett (14:30.67).

A Dr. Spiriev Bojidar által készített pontérték táblázat 2017-es kiadása alapján a Magyar Szuper Liga Döntőn a legjobb férfi, illetve női eredményt elérő atlétái elnyerték a Magyar Szuper Liga 2021. évi Abszolút Győztese címet. A díjazottak Kozák Luca és Halász Bence lettek 1135, illetve 1151 ponttal, akik egyaránt 500 000 Ft pénzdíjban részesülhettek.