Ők öten maradtak versenyben az Év női atlétája díjért

Yulimar Rojas

A World Athletics december 1-jén hirdeti ki az Év atlétája díjak győzteseit. A nemzetközi szövetség kedden közzétette, ki az az öt női atléta, aki még versenyben van a járványhelyzet miatt virtuálisan megrendezésre kerülő gálán odaítélendő elismerésért.

Abban, hogy ki nyeri meg a díjat, a sportág rajongóinak is volt beleszólása, a WA Facebook-oldalára ősszel feltöltött grafikáira november 6-ig leadott lájkok alapján. Ez 25 %-os súllyal bírt abban, hogy melyik öt atléta maradhatott versenyben a rangos díjért.

Íme az öt jelölt a WA Év női atlétája díjra:

• Sifan Hassan (holland) – az 5000 és a 10 000 méter olimpiai bajnoka, az 1500 méter olimpiai bronzérmese, aki két napig a 10 000 méter világrekordját is birtokolhatta
  • Faith Kipyegon (kenyai) – az 1500 méter olimpiai bajnoka és Gyémánt Liga-győztese, a táv kenyai rekordere
  • Sydney McLaughlin (amerikai) – 400 méteres gátfutásban és a 4*400 méteres váltó tagjaként is olimpiai bajnok lett, aki két alkalommal is megdöntötte a 400 gát világcsúcsát
  • Yulimar Rojas (venezuelai) – olimpiai bajnok és Gyémánt Liga-győztes hármasugrásban, Tokióban a szám világrekordját is megdöntötte
  • Elaine Thompson-Herah (jamaicai) – a 100 és a 200 méter mellett a 4*100 méteres váltó tagjaként is olimpiai bajnoki címet ünnepelhetett, minden idők második leggyorsabb futója lett 100-on és 200-on is, a Gyulai István Memorial legjobb eredményének birtokosa

Az első kör után Valarie Allman, Jasmine Camacho-Quinn, Mariya Lasitskene, Shaunae Miller-Uibo és Athing Mu estek ki a versenyből.