Ruth Chepngetich új félmaratoni világcsúcsot futott Isztambulban

Ruth Chepngetich

A kenyai Ruth Chepngetich 1:04:02-es, új világrekorddal nyerte a vasárnap délelőtti Isztambul Félmaratont.

A 26 éves futó remek versenyzéssel és közel fél perccel javította meg az etióp Ababel Yeshaneh bő egy évvel ezelőtt, Ras Al Khaimahban elért 1:04:31-es idejét. Chepngetich egy rendkívül erős mezőnyben érte el ezt a világraszóló sikert, amiben ott volt Yalemzerf Yehualaw, Hellen Obiri és Brigid Kosgei is.

Mivel Chepngetich egy férfiakkal vegyes mezőnyben futotta az idejét, ezért a csak női indulók részvételével zajló versenyeken továbbra is Peres Jepchirchir tartja a legjobb eredményt. A tavaly októberi világbajnokságon elért 1:05:16-os ideje ebben a kategóriában még mindig rekordnak számít.

Az esős-nyirkos körülmények között a férfiak versenyét a világcsúcstartó Kibiwott Kandie nyerte 59:35-ös idővel, alig három másodperccel megelőzve a tavalyi motorbalesete után felépülő honfitársát, Geoffrey Kamworort.