Tíz atléta versenyez a WA Év férfi atlétája-díjért

Karsten Warholm

A WA csütörtökön nyilvánosságra hozta, hogy ki az a tíz atléta, akik versenybe szállhatnak az Év férfi atlétája-díjért. A mezőny rendkívül erős, sok fantasztikus teljesítmény született a 2021-es esztendőben.

„Ahogyan mindig is, úgy ezúttal is az a célja a nemzetközi szövetségnek, hogy a World Athletics Awards ne csak az olimpiai játékokon elért eredmények alapján díjazza az év atlétáit, hanem az egynapos viadalokon nyújtott teljesítményeket is figyelembe véve hozza meg a döntést. Ugyanakkor tudjuk, hogy idén a világ bizonyos pontjain a sportolóink nehezebb kihívásokkal kellett, hogy szembenézzenek, mint más tájakon, ami a jelöltek meghatározását ezúttal különösen nehézzé tette. Ennek ellenére Tokióban számos nagy áttörést láthattunk, és kíváncsian várjuk, hogy egy még a mostaninál is teljesebb szezonban mire lesznek képesek jövőre” – mondta Sebastian Coe, a WA elnöke a nemzetközi szövetség oldalának.

Íme a tíz jelölt a WA Év férfi atlétája díjra:

• Joshua Cheptegei (ugandai) – az 5000 méter olimpiai bajnoka és a 10 000 méter olimpiai ezüstérmese, a világ idei legjobb 2 mérföldes eredményének a birtokosa (8:09:55)
  • Ryan Crouser (amerikai) – olimpiai bajnok és Gyémánt Liga-győztes súlylökésben, aki amellett, hogy 2021-ben veretlen maradt, megdöntötte a fedett és szabadtéri világrekordot is
  • Armand Duplantis (svéd) – olimpiai bajnok, Gyémánt Liga-győztes és fedettpályás Európa-bajnok rúdugrásban
  • Jakob Ingebrigtsen (norvég) – az 1500 méter olimpiai és fedettpályás Európa-bajnoka, aki Európa-csúcsot döntött 1500 és 5000 méteren is
  • Eliud Kipchoge (kenyai) – címvédés maratoni futásban az olimpián, az Enschede Marathon győztese
  • Pedro Pichardo (portugál) - olimpiai bajnok, Gyémánt Liga-győztes és fedettpályás Európa-bajnok hármasugrásban
  • Daniel Stahl (svéd) – olimpiai bajnok és Gyémánt Liga-győztes diszkoszvetésben, aki 71.40 méterrel a világ idei legjobbját dobta
  • Miltiadis Tentoglou (görög) – olimpiai és fedettpályás Európa-bajnok távolugrásban, aki 8.60 méterrel a világ idei legjobbját dobta
  • Damian Warner (kanadai) – minden idők negyedik legmagasabb pontszámát (9018) elérve olimpiai bajnok lett tízpróbában, és a Götzis-i Hypo Meetinget is ő nyerte (Ennek a versenynek lett női bajnoka Krizsán Xénia)
  • Karsten Warholm (norvég) – olimpiai bajnok és Gyémánt Liga-győztes 400 méteres gátfutásban, a szám új világcsúcstartója

Abban, hogy ki nyeri meg a díjat, a sportág rajongóinak is lesz beleszólása, a nemzetközi szövetség Facebook-oldalára feltöltött grafikáira november 6-ig leadott lájkok alapján. Ez 25 %-os súllyal bír majd abban, hogy melyik öt atléta lesz majd, akik közül decemberben a World Athletics Awards gálán kiválasztják majd a végső győztest.