Atlétáké az első két magyar érem a Gymnasiadén

Viszkeleti Villő

Fantasztikusan kezdődött a magyar atléták számára a Gymnasiade, miután a hétfői napon Viszkeleti Villő és Dobó Zsombor is bronzérmet nyert.

Május 14-22. között Franciaországban versenyeznek húsz sportág legkiválóbb középiskolás sportolói az ISF Gymnasiade nemzetközi eseményen. A magyar csapat minden eddiginél nagyobb létszámmal, 85 sportolóval utazott el Normandiába, hogy 10 sportágban küzdjenek meg az érmekért.

A népes delegációnak nyolc fiatal atléta is a tagja, közülük Viszkeleti Villő lépett először dobókörbe, aki 66,70 méteres teljesítményével a 3. helyen végzett kalapácsvetésben.

Nem csak a Szombathelyi Dobó SE kiválósága, de egy másik tehetség, Dobó Zsombor is bronzérmes lett. Az SZVSE 16 éves diszkoszvetője 54,75 m-es eredménnyel állhatott fel a dobogó legalsó fokára.