Keleten vagy Nyugaton születtek jobb eredmények a Csapatbajnokság elődöntőjében?

Farkas Petra

Megnéztük, hogy Nyugat-Kelet viszonylatban hol születtek a jobb eredmények az Atlétikai Magyar Csapatbajnokság elődöntőjében.

Férfi félmaraton: Szemerei Levente (Szekszárdi Sportközpont) 1:07:09 ó – Farkas Dárius (BEAC) 1:07:24 ó I Nyugat-Kelet 1-0

Női félmaraton: Molnár Barbara (MTK Budapest) 1:24:14 ó – Szabó Nóra (Margitszigeti AC) 1:12:54 ó I Nyugat-Kelet 1-1

 

Férfi gerelyhajítás: Járvás Máté (MTK Budapest) 73,99 m – Rivasz-Tóth Norbert (Szolnoki MÁV SE) 73,04 m I Nyugat-Kelet 2-1

Férfi rúdugrás: Nagy Marcell (MTK Budapest) 4,75 m – Bánovics József (MATE-GEAC) 5,10 m I Nyugat-Kelet 2-2

Női 5000 méteres gyaloglás: Torma Anett (Győri AC) 26:38.61 perc – Oláh Barbara (Békéscsabai AC) 23:16.58 perc I Nyugat-Kelet 2-3

Férfi 5000 méteres gyaloglás: Bagdány Tomasz (TSC-Geotech) 20:36.63 perc – Helebrandt Máté (Nyíregyházi Sportcentrum) 20:24.53 perc I Nyugat-Kelet 2-4

Férfi távolugrás: Pap Kristóf (FTC) 7,73 m – Pázmándi Dominik (Szolnoki MÁV SE) 7,43 m I Nyugat-Kelet 3-4

Női 400 m gát: Mátó Sára (MTK Budapest) 59.95 mp – Kovács Léna (UTE) 1:02:37 perc I Nyugat-Kelet 4-4

Női gerelyhajítás: Kövér Fanni (VEDAC) 54,35 m – Szilágyi Réka (DSC-SI) 57,17 m I Nyugat-Kelet 4-5

Női magasugrás: Szabó Barbara (MTK Budapest) 1,79 m – Fekete Fédra (Budapesti Honvéd SE) 1,82 m I Nyugat-Kelet 4-6

Férfi 400 m gát: Bánóczy Árpád (Vasas SC) 53.82 mp – Koroknai Tibor (DSC-SI) 51.80 mp I Nyugat-Kelet 4-7

Női 100 méter: Furulyás Lili (Zalaegerszegi AC) 11.92 mp – Kozák Luca (DCS-SI) 11.48 mp I Nyugat-Kelet 4-8

Férfi 100 méter: Máté Tamás (FTC) 10.47 mp – Ilovszky Dominik (Budapesti Honvéd SE) 10.70 mp I Nyugat-Kelet 5-8

Férfi súlylökés: Tomas Durovic (Szombathelyi Dobó SE) 17,70 m – Kovács László (Ikarus BSE) 17,78 m I Nyugat-Kelet 5-9

Női 400 méter: Molnár Janka (TSC-Geotech) 53.50 mp – Nádházy Evelin (MATE-GEAC) 54.00 mp I Nyugat-Kelet 6-9

Női távolugrás: Nguyen Anasztázia (MTK Budapest) 6,34 m – Farkas Petra (Budapesti Honvéd SE) 6,12 m I Nyugat-Kelet 7-9

Női kalapácsvetés: Gyurátz Réka (Szombathelyi Dobó SE) 70,06 m – Vincze Petronella (Csömöri Sport Kft.) 43,17 m I Nyugat-Kelet 8-9

Férfi 400 méter: Máté Tamás (FTC) 46.84 mp – Steigerwald Ernő (Békéscsabai AC) 47.22 mp I Nyugat-Kelet 9-9

Női 1500 méter: Varga Gréta (SVSE) 4:29.20 perc – Vindics-Tóth Lili (Budapesti Honvéd SE) 4:23.15 perc I Nyugat-Kelet 9-10

Férfi 1500 méter: Szögi István (SVSE) 3:44.80 perc – Palkovits István (KARC) 3:45.53 perc I Nyugat-Kelet 10-10

Női 3000 m akadály: Nagy Nóra (TSC-Geotech) 11:27.10 perc – Kácser Zita (DVTK) 10:55.32 perc I Nyugat-Kelet 10-11

Női súlylökés: Krizsán Xénia (MTK Budapest) 13,69 m – Márton Anita (Békéscsabai AC) 17,70 m I Nyugat-Kelet 10-12

Férfi 3000 m akadály: Jenkei Péter (Vasas SC) 9:25.69 perc – Kovács Balázs (Budapesti Honvéd SE) 9:20.68 perc I Nyugat-Kelet 10-13

Női 4x100 méter: Zalaegerszegi AC 48.11 mp – Budapesti Honvéd SE 45.67 mp I Nyugat-Kelet 10-14

Férfi 4x100 méter: Vasas SC 42.27 mp – Budapesti Honvéd SE 41.31 mp I Nyugat-Kelet 10-15

 

Férfi hármasugrás: Pap Kristóf (FTC) 15,70 m – Szenderffy Dániel (VSE Dunakeszi) 14,93 m I Nyugat-Kelet 11-15

Női rúdugrás: Garamvölgyi Petra (PVSK) 4,00 m – Klekner Hanga (DSC-SI) 4,20 m I Nyugat-Kelet 11-16

Női diszkoszvetés: Gyurátz Réka (Szombathelyi Dobó SE) 46.43 m – Márton Anita (Békéscsabai AC) 51,72 m I Nyugat-Kelet 11-17

Női 100 m gát: Krizsán Xénia (MTK Budapest) 13.70 mp – Tóth Anna (DVTK) 13.39 mp I Nyugat-Kelet 11-18

Férfi 110 m gát: Pap Kristóf (FTC) 14.97 mp – Szűcs Valdó (DSC-SI) 13.87 mp I Nyugat-Kelet 11-19

Női 800 méter: Bartha-Kéri Bianka (SVSE) 2:05.40 perc – Heffner Hédi (BEAC) 2:09.70 perc I Nyugat-Kelet 12-19

Férfi 800 méter: Szögi István (SVSE) 1:49.68 perc – Vindics Balázs (UTE) 1:48.41 perc I Nyugat-Kelet 12-20

Férfi diszkoszvetés: Danijel Furtula (Szombathelyi Dobó SE) 61,67 m – Szikszai Róbert (Nyíregyházi Sportcentrum) 60,70 m I Nyugat-Kelet 13-20

Női 200 méter: Mohai Regina (ARAK) 24.46 mp – Kriszt Sarolta (MATE-GEAC) 24.44 mp I Nyugat-Kelet 13-21

Férfi 200 méter: Máté Tamás (FTC) 21.16 mp – Pap Márk (Ikarus BSE) 21.23 mp I Nyugat-Kelet 14-21

Női hármasugrás: Áts Viktória (TSC-Geotech) 12,91 m – Nyisztor Petra (Nyíregyházi Sportcentrum) 12,71 m I Nyugat-Kelet 15-21

Férfi magasugrás: Horváth Koppány (Győri AC) 2,10 m – Bakosi Péter (Nyíregyházi Sportcentrum) 2,18 m I Nyugat-Kelet 15-22

Férfi 5000 méter: Szemerei Levente (Szekszárdi Sportközpont) 14:33.61 perc – Palkovits István (KARC) 14:23.01 perc I Nyugat-Kelet 15-23

Férfi kalapácsvetés: Halász Bence (Szombathelyi Dobó SE) 78,72 m - Eperjesi László (SZVSE) 46,49 m I Nyugat-Kelet 16-23

Női 5000 méter: Varga Gréta (SVSE) 17:51.01 perc – Wagner-Gyürkés Viktória (Ikarus BSE) 15:52.16 perc I Nyugat-Kelet 16-24

Női 4x400 méter: SVSE 3:52.79 perc – MATE-GEAC 3:46.70 perc I Nyugat-Kelet 16-25

Férfi 4x400 méter: FTC 3:17.05 perc – Ikarus BSE 3:18.85 perc I Nyugat-Kelet 17-25

Mivel a két helyszínen nem minden pillanatban voltak ugyanolyanok az időjárási körülmények, ezért ez alapvetően csak egy játék a számokkal, de azért első igazi megmérettetésként mégis egy jó irányadó lehet az igencsak hosszúnak ígérkező szabadtéri időszak előtt.

A WA pontérték táblázata alapján mindkét csoportban az eddigi legerősebb versenyeket láthattuk. A korábbi évek elődöntőivel összehasonlítva szép fejlődés látszódik az eredményekben.

Nyugati csoport:

2014 - 130.113
2015 - 132.795
2016 - 131.610
2017 - 134.915
2018 - 133.550
2019 - 135.294
2020 - elmaradt (Covid)
2021 - 135.603
2022 - 136.770

Keleti csoport:

2014 - 133.991
2015 - 132.949
2016 - 134.975
2017 - 136.189
2018 - 135.318
2019 - 132.891
2020 - elmaradt (Covid)
2021 - 135.127
2022 - 139.801

A június 24-26. között a budapesti Lantos Mihály Sportközpontban megrendezésre kerülő Atlétikai Magyar Bajnokságig még több mind egy hónap hátravan, de addig is számos egynapos viadalon láthatjuk majd legjobbjainkat.

Az adatokat gyűjtötte: Szendrei Zoltán

Back to Top
 
 

Közösségi oldalaink:




© 2022 Magyar Atlétikai Szövetség.
Minden jog fenntartva.