Szűcs Szabina és Tóth Zsombor nyerték a Fedettpályás Összetett Magyar Bajnokságot

Szűcs Szabina

A női ötpróba Szűcs Szabina, a férfi hétpróba Tóth Zsombor sikerével zárult a BOK Csarnokban megrendezett Fedettpályás Összetett Magyar Bajnokságon.

A vasárnapi ötpróbában sokáig úgy tűnt, hogy Nemes Rita nyeri meg az aranyérmet, azonban a DVTK atlétája a 8.54 mp alatt lefutott 60 méteres gátfutása, 1.79 méteres magasugrása és 13.02 méteres súlylökése után térdfájdalmak miatt visszalépni kényszerült.

A tavalyi fedett pályás Eb-n 6. helyen záró, a szabadtéri szezont sérülés miatt kihagyó versenyző kényszerű „kiszállása” után az országos bajnoki cím végül Szűcs Szabináé lett. A fiatal U20-as vb-bronzérmes tehetség 4042 pontot gyűjtve diadalmaskodott.

A BHSE 20 esztendős sportolója 8.71-es egyéni csúccsal kezdett 60m gáton, majd 1.73 méteren zárta a magasugrást, 11.26 méteres dobást ért el súlylökésben, 5.90 méterrel övé lett a legjobb távolugró részeredmény, és 800 méteren is futamgyőztesként zárt 2:25.58-as teljesítményével.

Az ezüstérem szintén egy BHSE-s versenyző, Fekete Fédra birtokába került, a bronzérmet pedig Keszthelyi Luca nyakába akasztották (Szolnoki MÁV-SE).

A férfi hétpróbát Tóth Zsombor nyerte 4872 pontot gyűjtve két KSI SE-s riválisa, Gábris Dávid és Varga Bercel előtt. A MATE-GEAC kiválósága a szombati napon 7.41-et futott 60m síkon, 6.38 métert ért el távolugrásban, súlylökésben 11.86 métert dobott, magasugrásban pedig 1.89 méterig jutott.

Vasárnap 8.59-cel kezdett 60m gáton, hogy aztán egy 4.10 méteres rúdugrás után 2:59.14-es 1000 méterrel tegye biztossá győzelmét. Az első nap után az élen álló Raffai Péter 60 méteres gátfutásban nem ért célba, amivel idő előtt véget ért számára a viadal.

A hétvégén az összetett ob mellett MASZ Nyílt verseny is volt a BOK Csarnokban, aminek vasárnapi programjában Bartha-Kéri Bianka 53.78 másodperces új egyéni csúccsal nyerte meg a 400 métert, és az 1500 méteren 4:19.46-ot futó Tóth Lili Anna is nagyon közel járt a PB-jéhez.

Férfi 400 méteren Jovan Stojoski személyében északmacedón győzelem született, a második leggyorsabb időt elérő Enyingi Patrik 48.28-cal élete legjobbját futotta. Ugyanez igaz az 1500 métert megnyerő Kiss Gergő Xavér mögött célba érő Szinte Bálintra is, aki 3:50.30 alatt teljesítette a távot.

Távolugrásban a női mezőnyben az alig 14 esztendős Rózsahegyi Bori 6.10 méteres egyéni rekorddal győzött, a férfiaknál Salamon András 7.34 méterrel lett első. Mindketten a TSC-Geotech versenyzői. A rúdugrás Klekner Hanga (DSC-SI, 4.35 m) és Nagy Marcell (MTK Budapest, 5.30 m) sikerét hozta.

A következő nagy hazai megmérettetés a nemrég átadott Nyíregyházi Atlétikai Centrumban megrendezésre kerülő 50. Fedettpályás Magyar Bajnokság lesz február 26-án és 27-én.