Versenyek a zimankós őszben

Ügyességi és váltó Diákolimpia - mezei Hőgyészen - gyaloglás Szlovákiában * EREDMÉNYEK

Albertirsa 09Az október 13 - l4.-i Diákolimpia Ügyességi és Váltófutó CSB október közepéhez mérten szokatlan időjárási körülmények között került megrendezésre.

Az atlétikai pályaversenyzésnek nem kedvező körülmények ellenére a télies őszre maradt diákolimpiai versenyek rendben  lezajlottak.

A sikeres lebonyolításért, az eredményesen végzett közös munkáért a versenybíróság elnöke Kovács Sándor, a rendezők köszönetet mondanak a résztvevő versenyzőknek és tanáraiknak – edzőiknek és a versenybíróknak.

Október l3.-án Albertirsán, a decemberben átadott Sportcentrumban került sorra a III.-IV. korcsoport Diákolimpia Ügyességi és Váltófutó csapatbajnokság országos döntője.A szokatlan időjárás miatt sok résztvevőben felmerült, hogy lehet-e ilyen körülmények között versenyt rendezni. Lehetett. De menjünk sorjában!

A verseny ünnepélyes megnyitóján Fazekas László polgármester köszönetét fejezte ki azért, hogy ilyen jelentős, sok versenyzőt megmozgató eseményt rendezhet a település. Részvétel. A meghívott iskolák egy kivételével megjelentek, így a részvétel l00 % - nak mondható. Ezt  tényt az iskolai atlétika nagy ünnepének tartom. Az abnormális  időjárás, az egyre többet hangoztatott gazdasági nehézségek ellenére a megjelentek száma ezt bizonyítja.

Eredményhírdetés Albertírsán 09

A verseny, hála a versenyírók jó munkájának az időrend szerint került megrendezésre. Az időjárás a teljesítményeket negatívan befolyásolta, de a küzdelmek légköre az ügyességi számokban is nyárias volt, a befejező l0x200 m kifejezetten forróvá tette a hangulatot. A jelenlévő tanárok  véleménye szerint  egy ilyen nagyságú városban az összefogás és jó munka eredménye lehet egy ilyen sportlétesítmény létrejötte.

A verseny annak az öt évtizedes atlétikai munkának is a dicsérete volt, melyet Ecsedi László testnevelő tanár végzett és végez a mai napig.A helyi támogatóknak köszönhetően az eredményhirdetések a sok tiszteletdíj és ajándék átadásával a rendezvény kiemelkedő eseményévé váltak.

A Kovács Csaba vándordíjat  békéscsabai 2.sz Ált. iskola nyerte, immáron  egymás után másodízben. Egy végső gondolat: ha van egy kiváló, eredményes nevelő és találkozik egy, az eredményeket elismerő városvezetővel, máshol is létrejöhet ilyen létesítmény. (Kovács Sándor  MDSZ Atl.mb.vezető)

Albertírsa 2009

Eredmények III.- IV. kcs                  Eredmények V.-VI. kcs.

Fotók: Horváth Ildikó

*******************************************************************

II. Baron von Twickel mezeifutó sorozat

A héten beköszöntött hideg idő ellenére jó versenyekkel erős mezőnyökkel indult útjára az Sportélmény alapítvány által második alkalommal szervezett mezeifutó-sorozat. A nyitóversenyen hangulatos rendezés mellett magas színvonalú versenyeken dőltek el a helyezések. Hőgyészen a környék legjobbjai jöttek össze Bonyhádról, Dunaújvárosból, Dombóvárról, Dunaszentgyörgyről, Kaposvárról, Pécsről, Szekszárdról, Székesfehérvárról, Várdombról és Zombáról. Az indulók között több olyan futó is volt, akik korosztályuk legjobbjai közé tartoznak. A folytatás október 24.-én Sötétvölgyben ! (Scherer Tamás)

Eredmények             Pontverseny                  A verseny honlapja

Hőgyész 2009

Gyaloglás és ünneplés

A híres szlovák gyalogló Jozef Pribilinec szülőfalujában, a Bacuch nevű falucskában rendezett évzáró gyalogló versenyen már nem az eredményesség volt a legfontosabb. Inkább az utána rendezett irigylésre méltó két órás műsor, amelynek keretében megünnepelték és megajándékozták a legjobbakat - versenyzőket és edzőket egyaránt -, egészen a legfiatalabb korosztályok szintjéig.

Miután ez egy kis hegyi falucska, nagyon nehéz pályán folyt a verseny, ami az eredményeken is némiképp meglátszott. Ennek ellenére két fiatalember, a junior Tokodi Dávid (50:18) és az ifi Kósi Márk (51:04) egyéni csúcsot javított. A 15 évnél idősebbeket már nem bontották szét korosztályonként, de így is három dobogós helyezést szereztek a magyar gyaloglók: a felnőtteknél Madarász Viktória 3., a serdülőknél Nagy Boglárka 2. és Adamovics Mónika  3. helyen végzett.

Eredmények

Maadrász Viktória Békéscsabán 09

Még egy esemény hátra van a gyalogló szakág életében: az október 25.-én Roubaix-ben rendezendő férfi 50 km, illetve női 20 km.-es francia bajnokságon három válogatott versenyző is rajthoz áll: Varró Katalin, Kovács Andrea és Tubak Róbert. (dr.Urbán Ákos)