Up.csúcs és jó versenyek az OB zárónapján

Rivasz-Tóth Norbert 80 méter felett, Koroknai Tibor ismét 50 mp alatt, Kővágó Zoltán 63,06 m / VIDEO

Több jó eredménnyel, látványos versenyekkel fejeződött be Székesfehérváron a 122. Atlétikai Magyar Bajnokság. A vasárnapi program sem maradt up.csúcs nélkül, a gerelyhajítás döntőjének második sorozatában Rivasz-Tóth Norbert  áttörte a nyolcvan méteres határt és 80,50 méteres teljesítménnyel új országos utánpótlás/U23 csúcsot  ért el. A kiegyensúlyozottan versenyző szolnoki atléta saját, idén elért rekordját javította meg/79,67 m.

A férfi 400 gát döntő mezőnye harmadik rajtra indult el, de ez nem zavarta Koroknai Tibort, aki tegnapi eredményét tovább javítva ismét ötven másodperc alatt ért célba/49,90 mp. Ketten értek el hatvan méter feletti eredményt a férfi diszkoszvetők közül, győzött 63,06 méterrel Kővágó Zoltán a 61,51-et dobott Szikszai Róbert előtt. A női versenyt idén is Márton Anita nyerte/56,88 m.

Szoros befutót hozott a férfiak 200 méteres fináléja, a távolugrásban is jeleskedő Szabó László győzött/21,38 mp pb – megelőzve a százas bajnok Szabó Dánielt/21,41 mp és Máté Tamást 98/21,47 pb. A nők döntője is szoros volt: Kaptur Éva 24,09 – Ferenczi Melinda 24,12 – Nádházy Evelin 24,25 mp.

Jó versenyt vívtak a női távolugrók, nagy egyéni csúccsal győzött a 18 éves Farkas Petra a szintén egyéni csúcsot elért Krizsán Xénia/626 cm és a 19 éves Lesti Diána előtt/626 cm. A hármasugró férfiaknál egy centiméter döntött – az utolsó sorozatban - az aranyérem sorsáról: Galambos Tibor 16,15 pb – László Dávid 16,14 m.

A 800 méteres döntőkben, a férfiaknál Kazi Tamás taktikus futással győzött/1:50,85 – Kiss Gergó 1:50,98 – Vindics Balázs 1:51,07 p. A női fináléban az élen végig erős iramot futó Kéri Bianka jó idővel ért elsőként célba/2:03,80 p. Az 5000 méter Szögi István és Papp Krisztina meggyőző győzelmét hozta/14:50,65 – 16:03,83 p.

A hosszú sérülésből visszatért Szabó Barbara jól mutatkozott be 2017-ben, elsőre ugrott 187 cm-rel fejezte be bajnokként magasugró versenyét. A férfi rúdugrásban juniorok nyerték az arany- és ezüstérmet: Simonváros Csanád 480 cm – Böndör Dániel 480 cm. Kürthy Lajos 17,54-el védte meg súlylökő elsőségét, női 400 gáton Zsiga Mónika állhatott fel a bajnoki dobogó legfelső fokára/1:01,95 p.

A bajnokságot befejező 4x400-as váltók Bp.Honvéd sikereket hoztak. A nők biztosan/ Király Adél, Kaptur Éva, Sajtos Anna, Nádházy Evelin: 3:43,54 p. -  a férfiak látványos és szoros verseny után nyerték a versenyszámot/ Takács Ákos, Kovács Zoltán, Vindics Balázs, Deák Nagy Marcell: 3:14,93 p – 2. DSC-SI 3:15,40 – 3. Haladás VSE 3:15,48 p.

A bajnokság három napja során 17 szakosztály versenyzői nyertek aranyérmet. Hat első hellyel térhetett haza a Bp.Honvéd  csapata, öt győzelemnek örülhetett a DSC-SI, négy alkalommal állhatott fel a dobogó legfelső fokára a Kopp Békéscsabai AC  versenyzője. Három bajnoki címet szerzett az ismét jó házigazdának bizonyult ARAK Up.Akadémia, az Ikarus BSE és az FTC. Két-két aranyéremmel gazdagodott VEDAC, a Dobó SE és az UTE.

A szakág adta lehetőségeket „kihasználva” – az egyéni és váltó számokban elért teljesítménye alapján - három alkalommal sem talált legyőzőre Kaptur Éva és Nádházy Evelin. Két arannyal növelte bajnoki érmei számát Márton Anita, Kazi Tamás, Gyürkés Viktória, Szabó Dániel, Deák Nagy Marcell és Sajtos Anna.  (ml)