Második helyen végzett a magyar U18 válogatott Miskolcon

Tíz első, tizenegy-tizenegy második és harmadik hely egyéniben a négyes viadalon

Miskolcon, az Atlétikai Centrumban találkozott egymással Magyarország, Csehország, Szlovénia és Szlovákia 18 éven aluli  válogatott csapata. Változékony időjárási körülmények között, a Tábori László Futópályán reggel kilenc órától délután ötig zajlottak az események.

A nagy hagyományra visszatekintő viadalon a magyar válogatott tagjai 10 győzelmet szereztek és mellettük még 11 második- és 11 harmadik helyezés is gyarapította magasabb pontszámmal a csapat összteljesítményét. Az első helyezettek: Szemerei Levente 2000 akadály; Pázmándi Dominik magas; Salamon András távol; Varga Donát kalapács - Horváth Karolina 3000 m; Urbán Zita 2000 akadál;, Endrész Klaudia távol; Giczi Eszter diszkosz; Németh Zsanett kalapács; Leány sprintváltó/Furulyás Lili, Víg Zsanett, Botos Boglárka, Répássy Hanna. A megrendezett 36 versenyszámban a csapat minden tagja hozzátette eredményét a válogatott végső helyezéshez.

„- Csapatunkban volt a legtöbb olyan induló, akik a felső korhatárnál fiatalabbak volt – kezdte a verseny után rövid összefoglalóját Lengyák György up.referens.    - Tekintettel a közelgő hazai rendezésű EYOF -ra, azokban az esetekben, amikor a 15-16 éves atlétánk azonos, vagy közel azonos eredménnyel rendelkezett a 2000-ben születetett versenyzőtársával, az EYOF - al kapcsolatos rutinszerzés, információszerzés miatt a fiatalabb versenyző került a csapatba.

Válogatottunk jól küzdött, a két legjobb magyar versenyző különdíját a kalapácsvető Varga Donát/79,00 m pb,5 kg  és Urbán Zita/2000ak 6:53,23 pb kapta. A teljesség igénye nélkül, az örömteli tíz győztes közül kiemelném még Salmon András távolugrását/717 cm; Szemerei Levente 2000 akadályát/5:59,24 p.

Jó futással nyert Horváth Karolina 3000 méteren/10:09,27 p; Endrész Klaudia 600 cm-t ugrott távolban; Németh Zsanett biztosan győzött kalapácsvetésben és jó váltások után látványos versenyben ért célba elsőként a leány sprint váltó, a befutó helyen okosan futó Répássy Hannával. Elégedett vagyok a fiatalokkal, a verseny további tapasztalatokat hozott az EYOF csapat véglegesítéséhez.” (ml)

A csapatverseny végeredménye:   Csehország 431 pont – Magyarország 371,5 – Szlovénia 297  -  Szlovákia 193,5

Fiúk CZE 221 – HUN 185 – SLO 138 – SVK 101 p. / Leányok CZE 210 – HUN 186,5 – SLO 159 –SVK  92,5 p.