Elhunyt Pallay Sándorné

Kiváló dobóatlétától búcsúzik ismét a magyar atlétika. Életének 69. évében elhunyt Pallay Sándorné (Nyitrai Zsuzsanna), országos bajnok, sokszoros válogatott versenyző.

A DVTK színeiben rangos eredményeket elért atlétanő  napjainkban is az örökranglista élvonalában található egyéni legjobbját, a 62,36 méteres diszkoszvető eredményt 1981-ben érte el. A versenyszám és a sportág szeretete aktív pályafutása után is meghatározó volt életében. Eredményes edzőként, magas szintű szenior sportolóként és versenybíróként évtizedeket töltött el az atlétikai pályán.

Szenior versenyzőként diszkoszvetésben, súlylökésben és speciális dobószámokban VB és EB aranyérmeket nyert, masters korcsoportos világcsúcsokat ért el és több országos bajnoki címmel is gazdagította elismerésre méltó sportpályafutását. Pallay Sándorné személyét, eredményeit és a sportágért végzett tevékenységét az atléták közössége nem felejti el.